Den plný vzpomínek

Publikováno: 27. 7. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Den plný vzpomínek
© Foto:

Mít tu možnost někomu udělat radost, darovat mu svůj čas, zážitky a krásné vzpomínky, je to nejkrásnější co může být. Rozhodly jsme se, já a kolegyně, že devíti dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí, tuto radost uděláme. Naplánovaly jsme vzít děti na výlet do nedalekého městečka Švihova, kde jsme měly objednanou prohlídku vodního hradu Švihov, po které následoval další doprovodný program. Projížďka lodičkou v okolí hradu, dětské hry, občerstvení a mnoho dalších zajímavých aktivit.

Z Klatov jsme vyrazili autobusem v 10:30 a o čtvrť hodinky později jsme vystupovali na malebném náměstí městečka Švihova. Počasí bylo překrásné, hrálo nám do karet. Ihned po příjezdu jsme se přesunuli na hrad, kde začala zajímavá prohlídka. Děti doslova fascinovala dochovaná toaleta z 16. století, ložnice hradní paní, obrovský taneční sál i původní podlaha zdobená kočičími tlapkami.

Po prohlídce jsme nabírali sílu v podobě svačinky, kterou si děti přinesly. Dobrůtky, ovoce, bábovky, čerstvé rohlíky namazané máslem. Všechno vonělo úžasně. Nebojácní se odhodlali na projížďku lodičkou a ostatní lenošivě odpočívali. Rozhodnout, kdo se dostane do lodičky dřív a kdo si musí ještě počkat, kdo lodičku zakotví a kdo pomůže při oblékání vestiček pro ty nejmenší, byl pro nás těžký oříšek. Ale všichni jsme to společnými silami zvládli. Osobně si myslím, že děti si to ohromně užily a dlouho na to budou vzpomínat.  

#~gallery-1334~#

Později jsme se vrátili do Klatov. Cestou z autobusového nádraží jsme obdivovali krásy Klatov. Zastavili jsme se u honosné městské kašny na náměstí, osvěžili jsme se vodou a zmrzlinou ze „zmrzlinového autíčka“. V kanceláří Člověka v tísní na nás čekalo předem připravené občerstvení, sušenky, voňavá kokosová buchta, čokoláda, slané tyčinky a malinová šťáva. Vytváření papírové hračky „ptáčka v kleci“ a další společenské hry děti velmi bavily. Nejvíc je pobavilo „Živé pexeso“, které jim pomohlo se více mezi sebou seznámit.

V závěru společně stráveného dne jsme si pro každého zúčastněného připravily zajímavou ilustrovanou knížku (komiks), kterou jsme každému dítěti předaly. Děti si knížky převzaly a ihned v nich se zájmem začali listovat. Na obličeji se jím rozzářil úsměv, který pro nás znamenal, že jsme náročný úkol splnily. Všichni jsme se spolu vyfotili a rozloučili. Darovaly jsme dětem radost, krásné zážitky, den plný vzpomínek, snad i nové kamarády a to je to nejúžasnější, co naše práce může přinést. Knížky jsme pořídili z prostředků získaných prodejem certifikátů "První knížka". Děkujeme!

    

 

 

Autor: Anna Josefína Sedlecká , dobrovolnice