Děti s námi běhají pro školu v Africe

Publikováno: 20. 9. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Děti s námi běhají pro školu v Africe
© Foto: Markéta Štěpánková

Běháme pro Afriku a budeme běhat tak dlouho, dokud všechny děti v Etiopii nebudou chodit do školy! Zapojit se může kterákoliv škola a pomáhat spolu s námi dětem, které se moc chtějí vzdělávat, ale nemají kde.

Momentálně stavíme novou školu ve vesničce Tumticha, kde přes 1000 dětí doufá, že jim splníme jejich sen. Pomozte nám dát dětem šanci na vzdělání a tak na lepší budoucnost. Nová škola je tu opravdu potřeba. Do té dosavadní, kterou si postavili sami místní z bláta a dřeva, chodí přes 1 200 dětí. Dalších 250 se ale do školy už nevejde a musí absolvovat vyučování v kostelech, které stojí v sousedství. Na jednu třídu tady připadá 80 dětí.

Škole chybí pořádné osvětlení, ventilace, nábytek, učebnice a pomůcky…Místní se proto už nemůžou nové školy dočkat a chtějí s její stavbou co nejvíce pomoci. Ta navíc nebude sloužit jenom dětem z Tumtichy, ale i ze sousedních oblastí Amba a Bula.

Kdyby se tak všechny problémy světa daly řešit běháním tak snadno, jako to jde s naším projektem Postavme školu v Africe...

Připojte se k nám, i k našim patronkám Patricii Solaříkové a Ivaně Jirešové a doběhněme k 21.škole!

Více informací najdete na www.skolavafrice.cz


Autor: www.skolavafrice.cz

Související články