Dobrovolníci pomáhají po celém světě. Poskytují podporu v časech nestability, přírodních katastrof a humanitárních krizí

Publikováno: 5. 12. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Dobrovolníci pomáhají po celém světě. Poskytují podporu v časech nestability, přírodních katastrof a humanitárních krizí
© Foto: Člověk v tísni

#DenDobrovolníků

Každý rok slavíme 5. prosince Mezinárodní den dobrovolníků. Připomínáme si jejich solidaritu a nasazení v čase krizí, kdy pomáhají zachraňovat životy a pomáhat lidem, kteří chtějí své životy prožít důstojně. Program EU Aid Volunteers dává dobrovolníkům z celého světa možnost stát se součástí humanitární pomoci. Rádi bychom vám představili některé z těch, kteří se zapojili do našich zahraničních misí. Kdo jsou a jak přesně pomáhají?

Tamara

"Právě teď pracuji na misi Člověka v tísni na FIlipínách, konkrétně pomáhám s komunikací a advocacy. Základnu mám ve měste Guiian ve východním Samaru, což je velmi chudá provincie, kde Člověk v tísni pomáhá zlepšit životy farmářů prostřednictvím tržního přístupu."

Samrawit

"Jmenuji se Samrawit a připojila jsem se k misi Člověka v tísni v Kambodži jako dobrovolnice pro oblast komunikace. Mám zkušenosti se žurnalistikou, krátce jsem pracovala v jako politická novinářka, ale pak jsem se pustila do komunikačních projektů se zdravotnickými nevládními organizacemi a OSN. Mám bakalářský titul ze žurnalistiky, médií a kulturních studií z cardiffské univerzity a v dalším studiu jsem se věnovala oblasti globálního zdraví a rozvoje z University College v Londýně. Jsem s Člověkem v tísni v Kambodži již 3 měsíce a užívám si každou minutu! Miluji možnost spolupracovat s různými programovými týmy v této oblasti a setkávat se s lidmi, kterým pomáháme v různých oblastech, včetně zdraví, chudoby, živobytí a prevence katastrof. Sdílení jejich příběhů je to, co mě pohání kupředu. Dobrovolnický program je také velmi náročný, ale školení DG ECHO a Člověka v tísni mě velmi dobře připravilo. Každému, kdo uvažuje o zapojení do programu EU Aid Volunteers, radím, aby do toho šel! Je to nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala. "


Paolo

"Jmenuji se Paolo Isamu Zorat a jsem dobroovlníkem v grunzínském Kazbegi. Po dvouměsíční zkušenosti jsem opravdu rád, že jsem se do program přihlásil. Dobrovolnictví vidím jako příležitost jak zlepšit své dovednosti, zvládat velké výzvy a profesně růst."


Zsofia

Mingalabar! Přesně tak říkáme “ahoj” tady v Myanmaru. Společně s kolegy jsme připraveni vyrazit na návštěvu do naší partnerské organizace v region Mandalay. Náš projekt má za cíl vytvořit prostor pro spolupráci místních organizací občanské společnosti a vytváření dialogu. Dalším klíčovým bodem naší práce je vytváření kapacit pro každou organizaci individuálně,což je přesně ta část, za kterou jsem zodpovědná já. Dnes navštívíme 2 organizace a budeme s nimi hovořit o jejich úspěších a potřebách do budoucna."


Všechny nabídky dobrovolnictví najdete na internetových stránkách Generálního ředitelství pro humanitární pomoc a civilní ochranu Evropské komise (ECHO).  


Autor: Člověk v tísni

Související články