Dobrovolníci si vyměňovali zkušenosti v ekocentru Vrané nad Vltavou

Publikováno: 7. 2. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Dobrovolníci si vyměňovali zkušenosti v ekocentru Vrané nad Vltavou
© Foto:

Jeden z uplynulých víkendů strávili pražští dobrovolníci Programů sociální integrace na výjezdu ve Vraném nad Vltavou. Patnáct dobrovolníků a tři koordinátoři podpory vzdělávání si vyměňovali své zkušenosti z doučování dětí ze sociálně vyloučených lokalit.

Spacáky si roztáhli v těsném sousedství různých plazů a obojživelníků, o které v ekocentru pečuje kroužek chovatelů. Většinu soboty strávili dobrovolníci na výletě a večer poseděli u ohně. Téměř „táborové“ podmínky výjezdu si všichni většinou pochvalují. Náklady na výjezd jsou minimální a celá akce připomíná spíše výlet s kamarády než formální setkání. Na programu byla mimo jiné přednáška o historii Romů v ČR, diskuze o proměnách programu doučování, promítání filmu z festivalu Jeden svět a také školení v tom, jak vykazovat odučené hodiny. Hlavním cílem výjezdu bylo jako vždy podpořit kontakt mezi dobrovolníky a umožnit všem, aby probrali s ostatními své zážitky „z terénu“ a poradili se, jak překonávat různé konkrétní těžkosti „svých“ dětí. Zkušení dobrovolníci se zde setkali s novými zájemci o doučování a různé debaty u ohně i jinde byly důkazem toho, že doučování v sociálně vyloučených lokalitách staví dobrovolníky často do nových a nečekaných situací.

Pražská pobočka společnosti Člověk v tísni hledá další zájemce o dobrovolné doučování dětí ze sociálně vyloučených lokalit. V současnosti máme zájem zejména o dobrovolníky do rodin na Černém Mostě.

V případě zájmu kontaktujte Matouše Bořkovce na tel. 724 072 376 nebo email: matous.borkovec@clovekvtisni.cz

Autor: Matouš Bořkovec