Dobrovolnictví v organizaci Člověk v tísni! ✋

Publikováno: 23. 8. 2022 Doba čtení: 3 minuty
Dobrovolnictví v organizaci Člověk v tísni! ✋
© Michal Gálik

Hledáte podnětné životní zkušenosti? Chcete pomoci dobré věci a získat ceněný záznam do svého životopisu? Využijte možnosti stát se našimi dobrovolníky či stážisty!

Nabízíme dobrovolnické pozice v několika našich odděleních:

Humanitární a rozvojová sekce

Chcete cestovat, potkávat nové lidi a dělat při tom něco smysluplného? Chcete se dozvědět víc o jiných, odlišných kulturách? Chcete podpořit místní komunity? Chcete nabrat zkušenosti s humanitární prací?

V rámci dobrovolnictví na našich zahraničních misích ve více než dvaceti zemích světa se řídíme několika zásadami. Snažíme se co nejvíce využívat lokální kapacity – až 90 % misijních pracovníků jsou proto místní kolegové. Potřebujeme zkušené pracovníky, kteří se již setkali s prací v kulturně odlišném prostředí – působíme totiž často i v regionech se zhoršenou bezpečnostní situací nebo nedostatkem běžné infrastruktury. Do zahraničí nevysíláme nezkušené dobrovolníky a nerealizujeme krátkodobé výjezdy (většina dobrovolnických pozic je minimálně na půl roku).

Spolupracujeme také s iniciativou EU AID Volunteers, kde se mohou přihlásit jak zkušení humanitární pracovníci, tak úplní nováčci.

Aktuální nabídky v humanitární a rozvojové oblasti

Sociální práce v České republice

Dobrovolníci jsou nepostradatelnou součástí našich služeb pro děti v České republice. Každým rokem spolupracujeme zhruba se 400 dobrovolníky, kteří ve svém volném čase doučují děti, zapojují se do mentoringu, vypomáhají v předškolních klubech nebo v nízkoprahových zařízeních. Zaškolení, metodické vedení a podpora dobrovolníků jsou samozřejmostí.

Chcete-li s námi doučovat děti, které to potřebují, napište nám e-mail na: doucovani@clovekvtisni.czDoučování probíhá přímo v rodinách. Působíme v Ústeckém, Libereckém, Plzeňském, Karlovarském, Libereckém a Olomouckém kraji i v Praze. Stále potřební jsou také online dobrovolníci, které nově využíváme i při vzdělávání ukrajinských dětí.

Aktuální nabídky v oblasti sociální práce

Mediální oddělení

Want to gain or apply experience in PR, marketing, or administration? In our media department, you can help us with research, graphic design, article preparation, video editing, administration, translation, or managing marketing analytics tools.

Více informací o dobrovolnictví v mediálním oddělení 

Filmový festival Jeden svět 

Můžete nám také pomoci s organizací největšího českého festivalu dokumentárních filmů o lidských právech. Budete pomáhat s přípravou projekcí a debat, prezentací festivalu v médiích nebo asistencí zahraničním hostům. Výměnou za pomoc dostanete tričko, vstup na filmové projekce, případně potvrzení o praxi. Festival se většinou koná v březnu, takže dobrovolníky nabíráme v únoru.

Aktuální info o festivalu Jeden svět
Nenašli jste nabídku, která by Vám vyhovovala? Nezoufejte. Nastavte si odběr pracovních novinek podle toho, jaké uplatnění hledáte, a do e-mailu Vám přijde zpráva hned, jakmile takovou pozici uveřejníme. Pokud máte zájem zapsat se do databáze uchazečů o dobrovolnictví, které příležitostně oslovujeme s dalšími nabídkami, můžete tak učinit na této adrese. Tyto uchazeče však oslovujeme opravdu výjimečně, proto Vám doporučujeme vybrat si především z našich aktuálně otevřených pozic.
Autor: PIN

Související články