Dostavěli jsme už 20. sbírkovou školu v Etiopii, děkujeme!

Publikováno: 23. 1. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Dostavěli jsme už 20. sbírkovou školu v Etiopii, děkujeme!
© Člověk v tísni

Nová základní škola stojí ve vesnici Tumticha v jižní Etiopii. Stará škola byla postavena jen z bláta a dřeva a byla v katastrofálním stavu, chyběla ventilace, oddělené latríny, osvětlení i dostatek židlí pro všech 1 000 dětí, které do školy chodily. V jedné třídě se tísnilo až 80 žáků. Navíc 250 dětí se do školy nevešlo vůbec, a muselo se učit v sousedních kostelech.

Do nové školy začíná chodit 500 dětí, které se budou střídat ve vyučování ve 2 směnách, ráno a odpoledne. Nová škola má dobré osvětlení, fungující ventilaci, je vybavená novými lavicemi a žáci si mohou umýt ruce přímo ve třídách.

Podívejte se na fotogalerii, jakou ohromnou radost měly z nové školy při slavnostním předání! Postavení školy je důležitou zprávou pro celou komunitu, protože právě podporou vzdělání můžeme dát i těm nejchudším dětem šanci.

Děkujeme Vám všem, kdo jste se jakkoli na stavbě školy podíleli. Velké díky posílají hlavně děti z vesničky Tumticha a okolních vesnic, kterým nová škola slouží. Nová škola je totiž opravdu jejich velký splněný sen a naděje na lepší život.


Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Více o našem projektu Postavme školu v Africe.

Autor: www.skolavafrice.cz

Související články