Dvoreček jako z lega

Publikováno: 29. 8. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Dvoreček jako z lega
© Linda Vejvančická

Prázdniny jsou dobou, kdy na naší pobočce bývá (alespoň o trochu) větší klid než ve školním roce. Letos v létě jsme se proto rozhodli využít čas a udělat si to tu trochu útulnější. A to nejen pro pracovníky, ale hlavně pro děti, co k nám chodí. A nebyli jsme na to sami. Naší první (a skvělou!) zkušenost s firemním dobrovolnictvím popisuje kolegyně a organizátorka akce, Linda Vejvančická. 

Ten den jsem byla nervózní už od rána. Vlastně možná už od předchozího večera. Bude se jim u nás líbit? Budou vědět, co dělat? Chápou, proč je to pro nás důležité a čemu tím prospějí? Tyhle a další myšlenky mě napadaly. Rozhodla jsem se nenechat nic náhodě a připravila netradiční a bohaté občerstvení. Žádné osychající sušenky na talíři! Přijdou k nám dobrovolníci ze společnosti LEGO, musíme je pohostit.

Ve smluvenou hodinu už stojí u branky, 10 lidí, které vidím poprvé v životě a kteří o existenci pobočky Člověka v tísni v Kladně neměli ještě nedávno ani tušení. Vítám se s nimi, uvádím je na náš zcela zarostlý dvorek, který nám přišli pomoci zvelebit. Tuto akci domluvila báječná Magdalena Kordová, tzv. local community engagement consultant v kladenské továrně LEGO. Zajímá se o aktivity pomáhajících organizací v okolí a vymýšlí, jak by se daly podpořit. I s tou se vítám a představuji sebe a naši pobočku ostatním. Jsem v šoku, že stačí 5 minut, kdy se dobrovolníci rozhlížejí kolem sebe a už vědí, co mají dělat. Smějí se, povídají si mezi sebou, ani kávu prý zatím nechtějí. Tolik entuziasmu hned na začátek jsem tedy nečekala!

Během dvou hodin je dvůr odplevelen, nepotřebná suť naházená v přistavěném kontejneru, tráva posekaná. Je čas na kafe, džus a svačinu! Těší mě, že se dobrovolníci zajímají o to, co přesně Člověk v tísni na Kladně dělá. Vyprávím o naší představě, jak chceme dvorek využít a co na něj plánujeme pořídit. S nákupem a výbavou herních prvků se nám LEGO rozhodlo také finančně pomoci. Teď tu ale stojí jednotlivci, kteří mají obvykle v tuto denní dobu úplně jiné věci na práci, a mně přijde skvělé, že dorazili, že se zajímají a přicházejí s dalšími a dalšími nápady na vylepšení herního prostoru pro děti z našeho předškolního a nízkoprahového klubu. Dvorek tak budou moci využívat děti mladší i starší. Už teď vypadá parádně.

Děkuji týmu dobrovolníků za jejich nasazení, pot a dřinu, za zájem a za nápady. Ani jednoho není nikdy dost! Byli jste skvělí :-)

Autor: Linda Vejvančická, pracovnice s rodinou.

Související články