Filipínský tým přečkal tajfun a prozkoumává nejvíce poničené oblasti

Publikováno: 7. 12. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Filipínský tým přečkal tajfun a prozkoumává nejvíce poničené oblasti
©

Přes Filipíny se prohnal ničivý tajfun Hagupit. Guiuanu, kde sídlí tým Člověka v tísni, se hlavní oko tajfunu vyhnulo a všichni zaměstnanci, kteří tu pomáhají po loňském úderu tajfunu Haiyan, jsou v pořádku. Nyní už vyrazili nabídnout pomoc nejponičenějším oblastem.

"Ve městě odletělo několik střech, nefungují mobilní telefony ani internet," říká Denisa Bultasová, která v současnosti misi vede. Tým se na příchod cyklónu poctivě připravil a v domě se ukrylo i několik místních zaměstnanců s rodinami a také sousedé. (Více o přípravách na příchod tajfunu čtěte zde)

Nejvíce poničené oblasti ale leží jen o pár desítek kilometrů dál. Mise proto sbalila několik motorových pil na prořezávání zapadaných cest a společně s týmem partnerské organizace z platformy Alliance2015 ACTED vyráží do oblasti Dolores na severovýchodě ostrova Samar prozkoumat potřeby zdejších lidí.

#~gallery-910~#

Podle prvních informací to vypadá, že tajfun Hagupit nebo také Ruby, jak mu říkají místní, nezpůsobil nejvíce škod silnými větry, ale především velkým úhrnem srážek a lokálními záplavami.

Autor: Petr Štefan