Frýdlantští dobrodějové – děti z podpory vzdělávání o Velikonocích potěšily seniory perníčky a vlastnoručně vyrobenými přáními

Publikováno: 7. 4. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Frýdlantští dobrodějové – děti z podpory vzdělávání o Velikonocích potěšily seniory perníčky a vlastnoručně vyrobenými přáními
© pxhere

Děti z podpory vzdělávání na Frýdlantsku si nenechají ujít žádnou možnost, při které by mohly rozveselit obyvatele Domova pro seniory U Spasitele Frýdlant. Tentokrát příležitost zpříjemnit seniorům den zavdaly právě Velikonoce. Vyráběla se přáníčka, pekly se perníčky a jiné sladké pečivo a zapojily se nejen děti, ale také dobrovolníci a pracovníci Člověka v tísni. Celá akce, uskutečněná díky projektu Za úspěchem, byla znovu nadmíru vydařená.  

„Stejně jako na Vánoce 2020 nebo na den svatého Valentýna letos v únoru, i o Velikonocích mě děti požádaly, zda bychom znovu nevymysleli něco, čím bychom mohli rozveselit seniory v Domově ve Frýdlantu,“ vyprávěla potěšeně kolegyně z Liberce Adéla Vaščuková, odborná doučovatelka v projektu OP VVV Za úspěchem.

Tentokrát se ale rozhodla do akce zapojit nejen děti, se kterými sama pracuje, ale také děti jejích kolegů i je samotné.

„Většina doučovatelů byla jednoznačně pro a s chutí se rozhodla zapojit. Děti chtěly znovu vyrábět přáníčka, takže jsem jim je předpřipravila, nalepila dovnitř sudoku a přední stranu nechala prázdnou, aby si ji mohly utvořit podle svého,“ vyprávěla Adéla Vaščuková. Když byly přípravy hotové, přidala k přáním čokoládového velikonočního zajíčka pro děti a dala vědět doučovatelům, aby si pro balíček přišli a donesli ho dětem, se kterými pracují, před dveře.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Po předání balíčků se doučovatelé s dětmi domluvili na online schůzce, aby společně přání pro seniory dodělali. I já s dětmi, které doučuji, jsem je tentokrát vyráběla online,“ řekla Adéla a vysvětlila, že se tak rozhodla na základě nepříznivé epidemické situace. „Když měly děti přání hotová, doučovatelé je u nich doma zase vyzvedli a předali mi je. Jedna z kolegyň upekla seniorům muffiny, jedna klientka zase napekla perníčky. Je to úžasné, zapojili jsme se opravdu všichni,“ těšila se Adéla z povedené akce. Dodala ovšem, že tentokrát vyrazila předat dárky do domova seniorů sama, aby předešla shromažďování dětí.

„I přesto to bylo báječné, paní ředitelka i pečovatelky, kterým jsem vzkazy a dárky od dětí předávala, měly velkou radost,“ uzavřela Adéla Vaščuková vyprávění o dalších, tentokrát velikonočních, dobrých skutcích dětí z Frýdlantska. 

Autor: Dagmar Růžičková