Graffity dílny

Publikováno: 20. 3. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Graffity dílny
© Foto:

Jak velký jste kdy namalovali obraz? Děti z našeho programu podpory vzdělávání si vyzkoušely, jaké je to mít opravdu velké „plátno“. Děti si během třech dílen, které jsme uspořádali v jednotlivých regionech kraje, vyzkoušely, jak se tvoří graffiti. Nepomalovali jsme ale žádný dům, ani dopravní prostředek – sprejovali jsme na donesené dřevěné desky.

Pod vedením zkušeného graffiti umělce, který tvoří pod přezdívkou Django, si děti nejprve připravily návrhy svých děl a pak už se ve skupinkách pustily do práce se sprejem. Do složitějších obrázků jsme se sice nepouštěli, ale naučili jsme se vytvořit stylizovaný nápis. Nic jednoduchého to nebylo - pokud má jedno písmenko výšku přes metr a jsou k dispozici pouze spreje, je k tomu už třeba docela hodně umu.
„Hlavním účelem akce byla samozřejmě zábava. Akce měla ale i edukativní záměr. Děti pracovaly ve skupinkách a během tvorby se musely navzájem poslouchat a spolupracovat. Bez toho by se jim samozřejmě nepodařilo vytvořit tak pěkná díla,“ vysvětluje Eva Sevelková, koordinátorka programu podpory vzdělávání.

 

Autor: