“Holky těžší to maj” obzvláště v chudých, rozvojových zemích

Publikováno: 27. 11. 2018 Doba čtení: 1 minuta
 “Holky těžší to maj” obzvláště v chudých, rozvojových zemích
© Člověk v tísni

Klademe velký důraz na podporu dívek a žen, protože v rozvojových zemích je to často žena, kdo se musí postarat o celou rodinu. 

Ženy mají horší přístup ke vzdělání, jsou terčem sexuálního násilí, chybí jim zdravotní a porodnická péče, musí se starat o děti a zároveň zajišťovat rodině příjem a obstarávat jídlo. Podpořit jednu ženu znamená podpořit celou komunitu.

Přispějete-li na šťastné děvče, my zajistíme vše ostatní. Naučíme ženy, jak se o sebe starat samy. Pomůžeme jim dosáhnout vzdělání, založit si podnikání, naučíme je, jak se mohou podporovat navzájem.  

Když si pod stromeček koupíte dámské vložky, pomůžete jedné dívce dosáhnout vzdělání. Protože dívka, která nemá vložky, během menstruace nechodí do školy a zamešká tak až čtvrtinu výuky. Je to tak jednoduché, až je to geniální.

Zatímco tady vedeme debatu kolem domácích porodů, obrovský počet žen na světě si ani nemůže zvolit nic jiného, protože zdravotnické zařízení, kde by mohly rodit pod dohledem kvalifikovaného personálu, v místě, kde bydlí, zkrátka není. 

Ženy a děti tak umírají na banální komplikace, komplikované porody zanechávají celoživotní následky. Kupte bezpečný porod, my postavíme porodnici, vyškolíme personál, poradíme ženám, jak se o své novorozené děti starat, a nakoupíme léky.

Více informací naleznete na Skutečnýdárek.cz
Autor: Člověk v tísni

Související články