Hudbou k harmonii: koncert podpoří doučování potřebných dětí

Publikováno: 21. 6. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Hudbou k harmonii: koncert podpoří doučování potřebných dětí
© Foto: Iva Zímová

Česká filharmonie a Člověk v tísni vás zvou ve středu 22. 6. 2016 ve 20:20 na OPEN AIR koncert na Hradčanském náměstí. Dovršení jubilejní 120. sezony proběhne pod hlavičkou veřejné sbírky Lepší škola pro všechny.  Přijďte si zdarma poslechnout skvělé sólisty a zároveň přispějte na lepší budoucnost dětí ze znevýhodněných rodin.

Pod taktovkou dobrovolníků

Děti, které mají potíže ve škole, potřebují podporu, které se jim doma z nejrůznějších důvodů nedostane. Jejich rodiče často sami vychodili jen základní školu, díky čemuž nejsou schopni své děti adekvátně podpořit. Jejich situaci negativně ovlivňuje také složitá situace celé rodiny, která ze života v tomto nepodnětném prostředí vyplývá. Proto dobrovolníci ze společnosti Člověk v tísni ročně doučují přes 400 dětí, jejich rodiče se díky tomu dozví, jak mohou s doučováním sami pomoci. 

Pomozte školákům prostřednictvím dárcovské zprávy v hodnotě 30Kč ve tvaru:

DMS 87 777 ve tvaru DMS LEPSISKOLA nebo přispějte na účet: 25511552/0300

Kde a jak pracujeme?

V současnosti působí pracovníci Člověka v tísni a Človeku v ohrození v 60 městech v České republice i na Slovensku. Celý tým tvoří okolo 200 zaměstnanců, mezi které patří terénní sociální pracovníci, poradci, vzdělávací pracovníci, koordinátoři a zhruba 300 dobrovolníků. Zaměřujeme se na děti, které ze vzdělávacího systému vypadávají a jsou zbytečně přeřazovány na základní školy praktické. Školáky doučujeme pravidelně jednou týdně většinou přímo v jejich domácím prostředí nebo skupinově ve školách. Úzce spolupracujeme také s učiteli.

Naše malé hvězdy

Jedním z našich úspěšných školáků je například jedenáctiletý Tomáš. Ve čtvrté třídě neprošel opravnými zkouškami z vlastivědy, chybělo mu sebevědomí i motivace. S dobrovolnicí Petrou ale přes prázdniny dohnal resty a zvládnul reparát. Posměškům okolí čelila i třináctiletá Lenka. Kvůli stěhování začala chodit do jiné školy a její matka samoživitelka neměla čas s Lenkou sedět nad domácími úkoly. Zvládnout probranou látku jí ale pomohla naše dobrovolnice Markéta. Kromě dětí ze zákadní školách doučujeme také několik středoškoláků (více zde).

Autor: ČvT

Související články