Hurá do lesa

Publikováno: 2. 10. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Hurá do lesa
© archiv ČvT

Příměstský tábor v sobě zahrnuje aktivity, které nabízíme návštěvníkům klubu v „Kleci“ během letních prázdnin. Nejsou vázány na pobyt mimo domov a naší snahou je, aby se uskutečnily v přírodě, protože sezení u Facebooku a flákání se na sídlišti je během roku až dost.

Čekají nás 4 dny plné zážitků. Začínáme nenáročným výletem za město, konkrétně do místa zvaného Mojžíšův pramen. Rostou houby, při cestě pobíháme po lese a máme radost z každé babky nebo suchohřiba. Za odměnu se kocháme z vršku výhledem na Liberec a taky nechybí návštěva v cukrárně ve Vratislavicích.

Další den uděláme dobrý skutek. Vyrážíme do útulku pro zvířata Archa, kde dostáváme na vyvenčení tři pejsky. Ne každý má doma čtyřnohého kamaráda a ne každý pejsek je zvyklý na vlídné zacházení. Proto je vidět na obou stranách radost z pohlazení nebo házení aportů.

Pro ty, kdo se nebojí výšek a mají rádi trochu té fyzické zátěže, máme připravenou návštěvu horolezecké stěny Šutr. Odvážlivci si tak mohou vyzkoušet základy lezení s instruktorem.

Tábor finišujeme opět výletem do okolí na Prosečský hřeben. Během cesty hrajeme hry, povídáme si. Jen škoda, že je rozhledna stále uzavřena.

Příměstského tábora se účastnilo celkem 10 dětí ve věku od 10 do 16 let převážně ze sídliště Rochlice a přilehlého okolí.

Autor: ČvT