INTERAKTIVNÍ PŘÍBĚH: Vozíme pitnou vodu lidem ve válkou zasažené východní Ukrajině

Publikováno: 21. 1. 2022 Doba čtení: 1 minuta
INTERAKTIVNÍ PŘÍBĚH: Vozíme pitnou vodu lidem ve válkou zasažené východní Ukrajině
© Foto: Alyona Budagovska, Petr Stefan, People in Need

Vítejte v obci Pisky. V místě, kde už osm let lidé píší na vrata nápisy "Zde žije rodina", aby dali bojovníkům najevo, že v oblasti žijí civilisté. Michail a Světlana byli jednou z mnoha rodin, které konflikt na východě Ukrajiny silně zasáhnul. Jejich vesnice měla před vypuknutím konfliktu v roce 2014 více než 2 000 obyvatel. Dnes v ní zůstalo pouze 11 lidí.

Ostřelování, nedostatek pitné vody a výpadky elektrického proudu - to je každodenní realita lidí, kteří se rozhodli neopustit své domovy. Čtyři roky netekla Michailovi a Světlaně z kohoutů žádná voda. Až koncem roku 2018 začaly do vesnice díky Člověku v tísni a financování z Evropské unie přijíždět nákladní cisterny, které zásobování čistou vodou obnovily.

Vytvořili jsme komiks o jejich každodenním životě, ale nikdy jsme ho nezveřejnili, protože Michail v roce 2019 náhle zemřel a Světlana zůstala sama. Přesto jsme na jejich příběh nikdy nepřestali myslet. V létě 2021 jsme Světlanu navštívili, abychom příběh dokončili. Jaký je její život? Vydejte se s námi na návštěvu do Světlanina domu v našem interaktivním příběhu.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátelAutor: Alyona Budagovska, Petr Stefan, People in Need