Jarní kolo Sbírky potravin 2024 vyneslo přes 1,5 tuny zboží

Publikováno: 17. 4. 2024 Doba čtení: 2 minuty
Sbírka Potravin 2024
© Foto: Čvt

Do sbírky potravin jsme společně s dárci tentokrát přispěli 1620 kg potravin a drogerie. Zájemci, kteří se nestihli v sobotu zapojit, mohou přispět online nákupem, a to až do 23. dubna 2024.

„Sbírka potravin, které se pravidelně účastníme, představuje významnou pomoc pro mnoho chudých domácností. Naše úsilí však neobnáší pouze spolupráci s potravinovými bankami a následnou distribuci potravin, ale také zahrnuje komplexní poskytování sociálních služeb. Tímto způsobem nabízíme podporu, která přesahuje zajištění základních životních potřeb,” říká vedoucí našich sociálních služeb Kateřina Dosoudilová.

52 banánovek v Ostrově nad Ohří!

Ostrov nad Ohří drží v rámci naší účasti letošní rekord – od 170 dárců naši kolegové vybrali 810 kg potravin a drogerie. „Dárci byli milí. Někteří se dokonce omlouvali, že nemohou dát více,” popisuje reakce některých Richard Kubíček, koordinátor odborného sociálního poradenství a terénní práce na Karlovarsku.

Přispěly i ukrajinské rodiny

V jesenickém Kauflandu se v letošní jarní sbírce vybralo 583 kg zboží. Nejčastějšími příspěvky byly základní trvanlivé potraviny: konzervy, těstoviny, rýže a luštěniny. Dárci věnovali také hygienické potřeby či kojenecké výživy – o ty zatím zůstává největší zájem.

„Lidé nosili tři až pět položek ze svých nákupů i plné košíky. Do sbírky nám přispěli také ukrajinské rodiny,“ uvedla Petra Vaňková, koordinátorka našich sociálních služeb v Jeseníku.

Na veškerých místech konání sbírky panovala příjemná atmosféra. Naši kolegové se setkávali pouze s pozitivními ohlasy.

Tulipány pro dobrovolníky…

Pracovníci z naší prostějovské kanceláře také vybrali přes půl tuny potravin a drogerie. S jedním z několika naplněných nákupních košů přistál na našem stanovišti také pugét tulipánů pro naše kolegy.

Jsme vděční všem, kteří se do sbírky zapojili – dárcům, naším pracovníkům a dobrovolníkům a také vstřícným personálům nákupních center. Tulipán by si zasloužil každý.

Darovat můžete i nadále

Do sbírky můžete nadále přispět online nákupem, a to až do 23. dubna 2024. Instrukce pro zájemce najdete ZDE.

Autor: Sofie Círová

Související články