Je Afghánistán na pokraji humanitární katastrofy? Šimon Pánek v DVTV

Publikováno: 25. 8. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Je Afghánistán na pokraji humanitární katastrofy? Šimon Pánek v DVTV
© PIN

Podívejte se na rozhovor s ředitelem člověka v tísni Šimon Pánek v DVTV. V Afghánistánu pracujeme 20 let a za tu dobu jsme pomohli stovkám tisíc lidí, postavili či opravil tisíce domů, stovky škol a klinik, opravovali silnice a infrastrukturu jako rozvody elektřiny a vodní zdroje.

Poslechněte si aktuální informace o působení Člověka v tísni na místě, obavách z vývoje situace a životě běžných Afghánců na venkově, kde působíme.  

Číslo účtu sbírky SOS Afghánistán: 956595651/0300

Výtěžek sbírky bude využit na poskytování akutní humanitární pomoci uvnitř země se zvláštním důrazem na podporu nejohroženějších skupin lidí: žen a dětí. Podle dalšího vývoje potřeb mohou být peníze využity na podporu afghánských uprchlíků v zahraničí, především v okolních zemích. 


Video můžete také sledovat přímo na webu Aktualne.cz

Člověk v tísni otevřel svou misi v Afghánistánu v roce 2001, od té doby pomohl stovkám tisíc lidí v akutní nouzi, postavil či opravil tisíce domů, stovky škol a klinik, opravoval silnice a infrastrukturu jako rozvody elektřiny a vodní zdroje. Zvláštní důraz klade na zlepšení využití přírodních zdrojů a systémovou podporu zemědělství, včetně přímé podpory farmářů.

Česká humanitární organizace působí hlavně v severní části země v okolí Mazáre Šarífu a v hlavním městě Kábulu, kam bude především soustředěna pomoc v nejbližších měsících. Na místě má desítky zaměstnanců, kteří jsou připraveni distribuovat humanitární pomoc, až to dovolí situace v zemi. Vývoj na místě je stále velmi nepředvídatelný, způsob a formu pomoci tomu bude organizace přizpůsobovat. 

Autor: PIN

Související články