Dobrovolník / dobrovolnice – doučování, mentoring

Člověk v tísni v Plzeňském kraji hledá dobrovolníky a dobrovolnice na individuální doučování dětí.
Chcete pomáhat dětem s učením? Využívat svůj volný čas smysluplně? Potkávat se se zajímavými lidmi? Stát se součástí party dobrovolníků, kteří již doučují? Darujte 2 hodiny týdně a staňte se naším dobrovolníkem.
Cílem služby podpora vzdělávání je pomoc s učením, úkoly a při řešení problémů dítěte ve škole, ale také aktivní zapojování rodičů do domácí přípravy dítěte. Ti se naučí podobnou situaci zvládat v budoucnu samostatně. Můžete se stát součástí této pomoci.
Dobrovolníky hledáme po celém Plzeňském kraji – na Domažlicku, Horšovskotýnsku, Klatovsku, Nýřansku, Rokycansku, Stříbrsku, ale i v Plzni, kde jde především o pomoc dětem starším 13 let, ať již na základní či střední škole.

Co Vás čeká:
  • Doučování dítěte jednou týdně na 2 hodinky přímo v jeho domově. V některých případech pak probíhá také v prostorách školy, v naší kanceláři, případně online.
  • Pomoc dítěti zaměřená na předměty, se kterými si doma neví rady.
  • Možnost doučovat dítě jak ze základní, tak i střední školy.
  • Příležitost stát se dítěti starším kamarádem, mentorem.
  • Motivovat dítě, aby se do školy těšilo a zažívalo úspěchy.
  • Pravidelný kontakt s koordinátorem služby, který Vám bude kdykoli k dispozici.

Co požadujeme:
  • Věk alespoň 15 let.
  • Ochotu věnovat svůj čas 2 hodiny  týdně, a to ideálně alespoň 6 měsíců
  • Kladný přístup k dětem, trpělivost, spolehlivost
  • Trestní bezúhonnost
  • Spolehlivost
  • Samostatnost
  • Otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti
  • Zkušenosti s učením či doučováním jsou výhodou, ale ne podmínkou.
Co nabízíme:
    • Zaškolení a odborné vedení po celou dobu spolupráce
    • Materiály a pomůcky potřebné k doučování, cestovné
    • Získávání cenných zkušeností s prací v sociální oblasti, zaměřené na vzdělávání
    • Upevňování a rozšiřování pedagogických znalostí
    • Potvrzení o dobrovolnické činnosti, či praxi (vhodné do CV)
    • Certifikát dobrovolníka Člověka v tísni, o.p.s.
    • Možnost zapojit se do volnočasových aktivit pořádaných pro doučované děti (výlety, exkurze, návštěvy divadelních představení, vzdělávací aktivity, tábory…)
    • Další benefity spojené s dobrovolnictvím jako např. volná vstupenka na promítání dokumentů v rámci festivalu Jeden svět v Plzni či v Sušici apod.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, kontaktujte nás:
- emailem na doucovani.plzen@clovekvtisni.cz
- telefonicky na 777 787 373