Dobrovolník pro individuální doučování dětí

Člověk v tísni, o.p.s. hledá do svého týmu v pražské pobočce Programů sociální integrace dobrovolníky pro doučování dětí z rodin ohrožených sociálním vyloučením.

Dobrovolníci docházejí jednou týdně na dvě hodiny přímo do domácnosti, kde dítě žije. Pomáhá mu s pochopením školní látky, s domácí přípravou a s rozvojem všeobecného přehledu. Dobrovolník pod dohledem koordinátora také pracuje s rodiči dítěte a snaží se pedagogizovat celé rodinné prostředí a rovněž je v kontaktu se školou.

Náplň práce

  • Doučování dítěte pocházejícího z prostředí ohroženého sociálním vyloučením přímo v jeho domácnosti dvě hodiny týdně
  • Systematická příprava na doučování, sledování dlouhodobých vzdělávacích cílů a zvyšování motivace dítěte a jeho rodičů do učení
  • Sledování a zapisování pokroku doučovaného dítěte do klientské databáze
  • Komunikace s koordinátorem doučování, s rodiči dítěte a se školou
  • Účast na školeních zvyšujících kompetence doučujících dobrovolníků a na supervizních setkáních
  • Celková časová náročnost cca 4 hodiny týdně

Požadujeme:

  • Trestní bezúhonnost
  • Spolehlivost
  • Samostatnost
  • Schopnost pracovat na dlouhodobých cílech a trpělivost
  • Otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti
  • Zájem o práci s dětmi a o dlouhodobější spolupráci.
  • Zkušenosti s učením či doučováním jsou výhodou, ale ne podmínkou.

Nabízíme:

  • Zázemí velké a stabilní neziskové organizace
  • Vhled do odlišného kulturního prostředí
  • Možnost zapojit se dalších aktivit pobočky, potažmo organizace
  • Odborná školení, supervizní podporu
  • Množství teambuildingových aktivit a možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni

Typ pozice: dobrovolník
Lokalita: Praha
Termín nástupu: školní rok 2021/2022

V případě zájmu zašlete své CV a motivační dopis koordinátorce pražských dobrovolníků Johaně Černochové (johana.cernochova@clovekvtisni.cz), v případě, že nás zaujmete, následuje pozvánka na osobní pohovor.