Dobrovolník pro individuální doučování dětí

Člověk v tísni, o.p.s. hledá do svého týmu v pražské pobočce Programů sociální integrace dobrovolníky pro doučování dětí z rodin ohrožených sociálním vyloučením.
Dobrovolníci docházejí jednou týdně na dvě hodiny přímo do domácnosti, kde dítě žije. Pomáhá mu s pochopením školní látky, s domácí přípravou a s rozvojem všeobecného přehledu. Dobrovolník pod dohledem koordinátora také pracuje s rodiči dítěte a snaží se pedagogizovat celé rodinné prostředí a rovněž je v kontaktu se školou.

Náplň práce
* Doučování dítěte pocházejícího z prostředí ohroženého sociálním vyloučením přímo v jeho domácnosti dvě hodiny týdně
* Systematická příprava na doučování, sledování dlouhodobých vzdělávacích cílů a zvyšování motivace dítěte a jeho rodičů do učení
* Sledování a zapisování pokroku doučovaného dítěte do klientské databáze
* Komunikace s koordinátorem doučování, s rodiči dítěte a se školou
* Účast na školeních zvyšujících kompetence doučujících dobrovolníků a na supervizních setkáních
* Celková časová náročnost cca 4 hodiny týdně

Požadujeme:
* Trestní bezúhonnost
* Spolehlivost
* Samostatnost
* Schopnost pracovat na dlouhodobých cílech a trpělivost
* Otevřenost, empatii a rozvinuté sociální a komunikační dovednosti
* Zájem o práci s dětmi a o dlouhodobější spolupráci.
* Zkušenosti s učením či doučováním jsou výhodou, ale ne podmínkou.

Nabízíme:
* Zázemí velké a stabilní neziskové organizace
* Vhled do odlišného kulturního prostředí
* Možnost zapojit se dalších aktivit pobočky, potažmo organizace
* Odborná školení, supervizní podporu
* Množství teambuildingových aktivit a možnost účasti na akcích organizovaných Člověkem v tísni

Typ pozice: dobrovolník
Lokalita: Praha
Termín nástupu: školní rok 2018/2019

V případě zájmu zašlete své CV a motivační dopis koordinátorovi dobrovolníků Ondřeji Hrubešovi (ondrej.hrubes@clovekvtisni.cz, 778 442 521), v případě, že nás zaujmete, následuje pozvánka na osobní pohovor.