Pracovník/ pracovnice podpory vzdělávání Kladno

Tento inzerát je neaktivní.

Typ pozice: placená
Lokalita: Kladno a okolí
Termín nástupu: dohodou
Výše úvazku: práce na celý, případně i zkrácený úvazek

Baví Vás práce s dětmi a mládeží? Chcete pomáhat dětem se zvládnutím učiva a jejich rodinám s komunikací se školou a řešením vzdělávacích obtíží? Jste komunikativní? Pak hledáme právě Vás!

Člověk v tísni, o.p.s. hledá pro pobočku v Kladně – pracovnici/pracovníka Podpory vzdělávání.

Člověk v tísni, o.p.s. je jedna z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Působíme jak v zahraničí, tak i v České republice, kde vedle dalších projektů pomáháme zlepšovat životní podmínky lidí v těžkých situacích.
Do našeho rozrůstajícího se středočeského týmu, který zajišťuje nejen poskytování sociálních služeb v terénu jednotlivcům i rodinám, ale také vzdělávací služby v rámci předškolního klubu, doučování a kariérního poradenství, hledáme pracovnici/pracovníka Podpory vzdělávání.

Nabízíme Vám smysluplnou a zodpovědnou práci v kolektivu lidí, kteří jsou samostatní, kreativní a ochotní sdílet své zkušenosti. Pojďte spolu s námi nabídnout pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a jsou ohroženi sociálním vyloučením. Vaším hlavním úkolem bude spolupracovat s rodinami, které mají potíže ve vzdělávání (např. problematická komunikace se školou, špatný prospěch dětí, potíže s docházkou) a pokusit se v dětech a rodičích vzbudit důvěru a radost ze školy a samotného vzdělávání.

Konkrétní náplň práce pracovnice/pracovníka Podpory vzdělávání:

  • pracuje individuálně s rodinami (pomáhá a podporuje rodiny s dětmi v obtížných životních situacích v oblasti vzdělávání),
  • doučuje děti individuálně i skupinově (prezenční i on-line formou),
  • spolupracuje se školami – s jejich vedením a pedagogy, v oblasti Kladno a okolí,
  • koordinuje dobrovolníky – podílí se na jejich vyhledávání, školení, podpoře a vedení,
  • zajišťuje přípravu pedagogických pomůcek a materiálů.

Naše očekávání:

  • vzdělání humanitního zaměření,
  • trestní bezúhonnost,
  • zájem o danou problematiku a ochota dál dále vzdělávat,
  • samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup,
  • pečlivost a trpělivost,
  • znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook, Microsoft Teams),
  • ochota pracovat v odpoledních a podvečerních hodinách.

Výhodou, ale ne nutnou podmínkou, je:

  • vzdělání v pedagogickém oboru či v oblasti sociální práce,
  • praxe v oboru,
  • řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič, vlastní vůz (proplácení cestovních příkazů).

Nabízíme:

  • práci na celý, případně i zkrácený úvazek,
  • nástupní hrubou mzdu 26 000 – 30 000 Kč na plný úvazek (dle zkušeností) s možností dalšího navýšení po zaučení,
  • práci v Kladně a okolí,
  • 25 dní dovolené,
  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností,
  • smysluplné pracovní uplatnění,
  • podporu v podobě metodického vedení a spolupracujícího týmu, pravidelnou supervizi,
  • možnost průběžného odborného vzdělávání,
  • flexibilní pracovní dobu, dle domluvy,
  • svobodné a přátelské pracovní prostředí.

Pokud vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis (v rozsahu minimálně půl A4) prostřednictvím formuláře ZDE.

Pracovní pohovory budou probíhat průběžně. K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti.

Bližší informace na https://www.clovekvtisni.cz/co-delame/socialni-prace-v-cr/stredocesky-kraj

Hodnocení naší organizace jako zaměstnavatele najdete zde: https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/3018800-clovek-v-tisni-o-p-s

Těšíme se na Vaše odpovědi.