Východoevropský program: Koordinátor/ka rehabilitací a relokací

Tento inzerát je neaktivní.

Typ pozice: Koordinátor/ka rehabilitací a relokací (R&R)
Lokalita: Praha (s výjezdy do zahraničí)
Termín nástupu: říjen 2018 / listopad 2018
Úvazek: plný

Člověk v tísni, o.p.s. vypisuje výběrové řízení na místo koordinátora/ky rehabilitací a relokací ve Východoevropském programu Centra pro lidská práva a demokracii.

Centrum pro lidská práva a demokracii podporuje občanské skupiny a jednotlivce ze zemí s represivními režimy, kteří usilují o dodržování základních lidských práv a myšlenek demokracie, a často se pro své názory a aktivity stávají obětmi nespravedlivého pronásledování a perzekucí ze strany státní moci. Rehabilitační a relokační program Člověka v tísni pomáhá podporovat obránce lidských práv, kteří se nacházejí v nebezpečí, a to díky speciálním rehabilitačním programům a dočasným relokacím.

Východoevropský program v současné době podporuje prodemokratické aktivisty a disidenty v Arménii, Ázerbájdžánu, Moldavsku/Podněstří, Rusku, na Ukrajině a v zemích Střední Asie.  Programově se soustředí převážně na tyto aktivity:
  • Zvyšování kapacit a podpory aktivit občanské společnosti
  • Přímá pomoc politicky perzekvovaným a jejich rodinám
  • Mezinárodní advokační aktivity na podporu lidských práv

Náplň práce:
  • Správa rehabilitačního a relokačního (R&R) programu Člověka v tísni: strategické plánování, zajištění hladkého průběhu programu a jeho evaluace.
  • Přímá spolupráce s místními partnery (obránci lidských práv a lidskoprávními aktivisty) pro lepší porozumění jejich potřeb, získávání zpětné vazby na aktivity programu R&R.
  • Rozvoj manuálů, popisu programu R&R a instrukcí týkajících se průběhu programu
  • Psaní projektových návrhů, rozpočtů a reportování
  • Administrativní zpracování projektové dokumentace
  • Zajištění spolupráce s psychoterapeuty, experty a poskytovateli služeb
  • Zastupování program R&R a pravidelný kontakt s klíčovými partnery během koordinačních schůzek
  • Občasné koordinační cesty do cílových zemí

Požadujeme:
  • Vysokoškolské vzdělání v relevantním oboru
  • Plynulou znalost ruštiny, dobrou znalost angličtiny. Znalost češtiny je vítaná, ale není podmínkou.
  • Alespoň dvouleté zkušenosti z oblasti lidských práv nebo občanské společnosti
  • Relevantní zkušenost z oblasti sociální práce, péče a psychologické podpory jsou výhodou.
  • Nutné dovednosti: skvělé organizační a komunikační schopnosti, empatie, tolerance a emoční inteligence
  • Všeobecný přehled o politickém, sociálním a občanském dění v regionu bývalého Sovětského svazu a jeho bezpečnostních rizik pro obránce lidských práv
  • Schopnosti time-managementu a zpracovávání více úkolů najednou
  • Koncepční uvažování a spolehlivost
  • Osvědčená schopnost pracovat samostatně stejně tak jako být efektivním členem týmu

Nabízíme:
  • Zázemí stabilní neziskové organizace s nadnárodní působností
  • Samostatnou práci v týmu zkušených a motivovaných lidí
  • Prostor pro seberealizaci a osobní rozvoj
  • Platové ohodnocení v rozmezí 27.000– 31.000,- Kč + 25 dnů dovolené
  • Smlouva na dobu určitou na jeden rok s možností prodloužení
  • Cesty do zahraničí

Vážné zájemce prosíme, aby zaslali svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v angličtině (max. délka 1 strana) do 18. října 2018 Kláře Tůmové: klara.tumova@clovekvtisni.cz. Pohovory s vybranými uchazeči předpokládáme v říjnu 2018.