Karlovarská pobočka přijala dar od klientky

Publikováno: 8. 6. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Karlovarská pobočka přijala dar od klientky
© Jarmila Fialová

Pracovníkům karlovarské pobočky Člověk v tísni se minulý měsíc stalo něco neobvyklého. Dlouhodobá klientka Jaroslava z Rotavy přinesla do pobočky dar v hodnotě dvou tisíc korun. Jednalo se o úplně novou kojeneckou výbavu zahrnující kojenecké láhve, oblečení, dečky, dupačky a hygienickou kosmetiku. 

Nestává se totiž často, aby klient přinesl do pobočky dar v podobě nepoužitého zboží. Většinou klienti darují již lehce obnošené šatstvo nebo zánovní předměty. V Rotavě se stalo poprvé, že klient přinesl nové nepoužité věci. Pracovníci z rotavské kanceláře sepsali s paní Jaroslavou darovací smlouvu a kojeneckou výbavu rozdělí do několika rodin klientů, kde očekávají narození nového potomka.

Některé rodiny spolupracující s karlovarskou pobočkou se potýkají s problémem zajistit svým ratolestem nové oblečení nebo obuv. Vždy s radostí přijmou darovanou věc prostřednictvím terénních nebo jiných pracovníků. Pokud by však někdo rád daroval nějaké oblečení či spotřebiče do domácnosti, je nutné aby se poradil se samotnými pracovníky organizace Člověk v tísni kvůli koordinaci předání daru.

Pobočka Karlovy Vary by ještě jednou ráda poděkovala paní Jaroslavě z Rotavy za její dar a rovněž i jiným donátorům za materiální a finanční podporu.

Služba terénní práce a sociální prevence sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi jsou hrazeny z dotací Karlovarského kraje.

 

 

 

 

 

Autor: Jarmila Fialová a Lukáš Svoboda, terénní pracovnice a mediální pracovník

Související články