Katka si to spočítá

Publikováno: 12. 12. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Katka si to spočítá
©

Je pondělní odpoledne, přesně 15:18, obvykle doba, kdy žák přijde ze školy, odhodí tašku do kouta a jde si dát „oraz“ od učení. Ovšem u Kačky z Předlic jsou tyto pondělky spíše v duchu rovnic, zlomků a rýsování.

Když jsem v červnu loňského roku Kačku poznala a začala ji doučovat v rámci projektu Podpory vzdělávání, i jednoduché početní úkony byly velkou neznámou. Počítání na prstech bylo běžnou pomůckou a známky v žákovské knížce naznačovaly, že matematika nebude Kaččinou silnou stránkou. Podle předpokladu a hodnocení pana učitele se nakonec ukázalo, že doučování bude potřeba i o prázdninách.  Na vysvědčení se v kolonce matematiky krčila pětka.

Troufám si říct, že Kačka za prázdninové doučování udělala velký kus práce. Reparát úspěšně zvládla a dostala se do dalšího ročníku. Posun v matematice je stále znát. V počtech si je jistější, logicky odhaduje postupy složitějších příkladů a známky v žákovské knížce nás ujišťují, že letos reparát už nebude třeba.

Katčinu snahu oceňuje i pan učitel matematiky slovy: „Doučování je stoprocentně znát. Jednak je Katka aktivnější v hodinách, protože se občas na něčem chytne a taky výsledky jsou o trochu lepší. Např. z poslední písemky dostala dvojku, o čemž se nám loni mohlo jenom zdát.“

 

Autor: Vendula Kuchařová, Koordinátorka programu Podpora vzdělávání. Je členem realizačního týmu projektu „Rodina Předlice“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.