Klub matek, Ústí - Události, komentáře (konec roku 2011)

Publikováno: 4. 1. 2012 Doba čtení: 1 minuta
Klub matek, Ústí - Události, komentáře (konec roku 2011)
©

Nabídka aktivit Klubu matek v Mateřském centru (MC) Stromeček v Předlicích byla opět různorodá. Věnovaly jsme se dlouhodobějším i jednorázovým aktivitám, při kterých si maminky vyzkoušely své znalosti a dovednosti ve vědomostních soutěžích, kooperaci se svými dětmi zase otestovaly při výrobě papírového nástěnného kalendáře. Ten rodinám bude dělat radost po celý rok 2012.

Taktéž jsme reagovaly na situaci na Šluknovsku (nepokoje s etnickou nálepkou). Hovořily jsme v tomto duchu také o mediálním obrazu lidí žijících v sociálně vyloučených lokalitách. V druhé části dopoledne matky definovaly stěžejní problémy v sociálně vyloučených lokalitách a zkoušely nástřely východisek z této situace. Debata byla velmi vzrušená a maminky přicházely se zcela konkrétními řešeními.

 

Při dalším klubu měly maminky možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací o vegetariánství, shlédly krátký animovaný film a při výrobě přírodního panáčka debatovaly o zdravé stravě, vegetariánství, vaření. Na závěr společně s dětmi ochutnaly „seitan“, levný a chutný recept na výrobu vegetariánské pochoutky – tzv. „masa“, které je vyrobeno z mouky, různého koření a sojové omáčky speciální metodou zbavování lepku.

 Prosincové aktivity se nesly v duchu Vánoc. Maminky vyráběly adventní věnce, svíčky, šily ozdoby na stromeček a zhotovovaly další výrobky s vánoční tématikou.

Rok 2011 jsme ukončily společnou besídkou v MC Stromeček.

Za MC a Klub matek Bětka

 

 

 

 

 

 

Autor: Alžběta Krbcová, koordinátorka klubu matek