Komisařka OSN pro lidská práva navštívila náš partnerský projekt v Kosovu

Publikováno: 24. 6. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Komisařka OSN pro lidská práva navštívila náš partnerský projekt v Kosovu
©

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navanethem Pillayová 20. června navštívila vzdělávací centrum naší partnerské organizace Balkan Sunflowers v Kosovu. Komisařka si spolu se svou delegací prohlédla centrum, diskutovala s dětmi a dalšími členy komunity a dozvěděla se podrobné informace o situaci místních menšin Romů, Egypťanů a Aškétů i o práci organizace Balkan Sunflowers.

Centrum v obci Fushë Kosovë/Kosovo Polje bylo založeno v rámci projektu sítě vzdělávacích středisek, které podporují integraci a vzdělávání dětí z kosovských komunit Romů, Aškétů a Egypťanů. Děti v nich získávají znalosti nezbytné k zapojení do výuky a života ve škole.

Ve volnočasových střediscích se interaktivními metodami učí získávat sebevědomí, překonávat jazykové a kulturní bariéry a bránit se společenskému vyloučení. Vzdělávací centra nepodporují jen děti, ale nabízejí také poradenství pro mládež a vzdělávací kurzy pro ženy. 

#~gallery-794~#

Člověk v tísni podporuje Balkan Sunflowers s využitím prostředků zahraniční rozvojové spolupráce ČR již tři roky. Formou doučování, výuky jazyka využívaného ve školách, předškolního vzdělávání a volnočasových aktivit jsme každý rok podpořili přes 300 dětí a 13 mediátorů z 10 měst, kteří pomáhají řešit problémy u zápisu, obtíže s docházkou, prospěchem nebo nedostatečnou komunikaci mezi školou a rodiči.

O našich aktivitách v Kosovu se více dočtete ZDE.

Autor: