Komunitní centrum KLUB - AKTUÁLNÍ PROGRAM

Publikováno: 11. 8. 2022 Doba čtení: 3 minuty
Komunitní centrum KLUB                                                     - AKTUÁLNÍ PROGRAM
© Foto: Svatopluk Klesnil

Seznamte se s aktuálním programem a náplní pravidelných aktivit KLUBu!

Klub vznikl jako místo pro neformální setkávání, sdílení, zázemí a prostor, kde člověk najde oporu a pochopení v těžkých chvílích a situacích. 

Důležitou součástí nabídky jsou konzultační hodiny pro ukrajinskou komunitu.

                                                     

                pravidelné aktivity klubu

KURZY ČEŠTINY

O kurzy českého jazyka je mezi dětmi i dospělými stále velký zájem.

POSYDENKY

"Posydenky" nebo také "exchange" či "posezení u kávy".

Světlana Velklych, animátorka této aktivity uvádí: 

„Posydenky jsou neformální setkávání, při kterém komunikujeme v ukrajinštině na různá životní témata. Povídáme si o našich zkušenostech, snech či nesnázích, kterým čelíme při překonávání cesty adaptace v novém životě v České republice. Smyslem akce je psychická podpora, výměna zkušeností, rozšíření okruhu známých. Setkání se mohou konat i za účasti místních obyvatel, kteří chtějí lépe poznat naši kulturu nebo se naučit ukrajinský jazyk a pomoci nám lépe komunikovat v českém jazyce. Výsledkem je vzájemné obohacení, pochopení a poznávání se.
“ 

Koná se každý pátek od 16 do 17:30 hod.

FILMOVÝ KLUB

Filmový klub je zaměřen pro Ukrajince, Ukrajinky, kteří se chtějí naučit český jazyk a poznat českou kulturu.

Promítají se české filmy, klasické i moderní, v češtině s českými titulky pro snadné porozumění. Každou sobotu od 17 do 20 hod.


Teenager klub 

 „Smysl skupiny vidím v tom, dát teenagerům čas a místo, kde se mohou navzájem poznat, setkat se, komunikovat a třeba pracovat na společných projektech.“  Oksana Vynokurova

SOBOTNÍ ŠKOLA PRO UKRAJINSKÉ DĚTI

Klíčové aktivity projektu se zaměří na podporu vazby ukrajinských dětí na vlastní jazyk a kulturu. Záměr je motivovat cílovou skupinu k pozitivnímu vnímání vlastních tradic a historie, k pochopení společného a odlišného v ukrajinské a české kultuře.

Aktivity projektu: hodiny ukrajinského jazyka, literatury a historie, seznamování se s tradicemi a kulturou obou zemí. Od 10. září každou sobotu od 10 do 13 hod.

„Je to podpora jazykové a kulturologické vazby na Ukrajinu u ukrajinských děti, žijících v okrese Olomouc. Primární cílová skupina jsou žáci základních škol, pocházející z ukrajinských rodin." Olga Usenko, lektorka projektu

V programu Klubu jsou i volnočasové aktivy – společenský tanec (každou neděli od 10 do 12 hod., a v sobotu od 12.30 do 15 hod), jóga pro dospělé (každé pondělí a středu od 18 do 19 hod) a výtvarné kroužky pro děti pro děti školního věku (v pondělí a středu od 14 do 15:30 hod).

Podívejte se na reportáž z letních aktivit s českými a ukrajinskými dětmi, která vznikla ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem.
Autor: ČvT

Související články