Kuchařský workshop

Publikováno: 22. 5. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Kuchařský workshop
© Aneta Budová

Občas k nám zavítají zajímaví hosté, kteří dětem z našich služeb dokáží zprostředkovat mnoho zajímavého. Tentokrát pro nás workshop uspořádal profesionální kuchař! A tak se vařilo ve velkém, povídalo a ochutnávalo pro mnohé leccos neznámého! :) 

Na Kladně máme prima dvoreček i gril, a taky máme prima nápady a prima děti ve službách NZDM (nízkoprahový klub) a „kariérka“ (kariérní poradenství)… tak proč to všechno nespojit a neudělat si takový malý kuchařský workshop!

A jak jsme řekli, tak jsme taky udělali. A když už, tak už. Pozvali jsme si skvělého šéfkuchaře z Potrefené husy, aby našim malým i velkým zprostředkoval něco málo ukázek a možností a případně je tak i třeba zlákal na kuchařský obor a ukázal jim, že vaření není jen škrábání brambor ve školní kuchyni.

Vymyslel si na nás skvělou degustační ukázku! Od přípravy marinád, se kterou nadšeně pomáhaly i děti, přes vykošťování a ideální přípravu různého masa, až po sladkou tečku v podobě zkaramelizovaného jablíčka, ze kterého byly všichni paf.

Nejvíce se všichni vyřádili na přípravě miniburgerů a největším překvapením pro malé účastníky byl fakt, že grilovaná zelenina může chutnat naprosto skvěle, když se zajímavě připraví…

Během workshopu se mimo jiné probíraly strašáci s názvem školní jídelny, kdo v nich jí, kdo ne, kdo co jí a co ne… "A proč nám tam taky nedělají tuhletu cuketu?“ Znělo z úst, které jí do té doby z odporem odmítaly.

Počasí nám přálo, akce se všem líbila, někdo začal i jíst zeleninu! Celkově to tedy byla akce fajnová :) 

Autor: Aneta Budová, Koordinátorka Podpory vzdělávání, Kariérní poradkyně (Beroun)

Související články