Kurz komunikačních dovedností a orientace na trhu práce

Publikováno: 24. 3. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Kurz komunikačních dovedností a orientace na trhu práce
©

V období od března do června 2014 proběhne v rámci projektu „Máma chce práci- E daj kamel buťi“ vzdělávací kurz Komunikačních dovedností a orientace na trhu práce. 

Do našeho kurzu se přihlásily účastnice kurzu Pracovník v sociálních službách, který aktuálně probíhá, absolventky předešlých kurzů, které realizovala pražská pobočka Člověka v tísni v rámci zmiňovaného projektu v loňském roce (více informací najdete např. ZDE )  a několik žen, které jsou členkami klubu matek, který pod naší pobočkou funguje v Karlíně a na Smíchově.

V kurzu Komunikačních dovedností a orientace na trhu práce proběhne sedm vzdělávacích bloků, které jsou zaměřené na osvojení dovedností potřebných k hledání, získání a udržení zaměstnání, ale účastnice kurzu získají i základní orientaci v dluhové problematice a dva bloky kurzu se budou věnovat i tzv. soft skills, jakými jsou např. komunikační dovednosti a sebeprezentace. V neposlední řadě bude součástí kurzu i blok věnovaný uživatelské gramotnosti a bezpečnosti na internetu a sociálních sítích, na kterém spolupracujeme se zaměstnanci společnosti eBay

Kurz není akreditovaný, ale absolventky získají certifikované potvrzení o jeho absolvování, které mohou v budoucnu uplatnit třeba při hledání zaměstnání. Za důležitější však považujeme, aby při hledání v zaměstnání kurzistky použily nabité vědomosti.

Na obsahu kurzu spolupracujeme i s externími lektory, např. z centra Euroguidance a již zmiňovanými zaměstnanci firmy eBay, dalšími lektory vzdělávacích bloků budou zaměstnanci pražské pobočky Člověk v tísni.

Kurz poskytujeme zdarma.

operační program praha adaptabilita - Evropský sociální fond Praha a EU – Investujeme do vaší budoucnosti

Evropský sociální fond

Praha a EU – Investujeme do vaší budoucnosti

Autor: Aneta Horká, Koordinátorka vzdělávacích služeb