Kurzy pomáhají v práci učitelům

Publikováno: 11. 5. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Kurzy pomáhají v práci učitelům
©

Od ledna 2014 probíhají v rámci projektu „Pojďte do školky!“ v Plzeňském kraji kurzy určené pro pedagogy mateřských škol a prvních ročníků škol základních. Cílem kurzů je inspirovat učitele, jak pracovat s dětmi, které jsou nepozorné, neumí dobře česky, mají zdravotní nebo jiné znevýhodnění. Zatím se uskutečnilo 6 kurzů, které se věnovaly zapojení všech dětí do dění ve třídě, rozvoji čtenářských dovedností a tomu, jak mají učitelé mluvit s rodiči.

Kurzů se prozatím zúčastnilo na 70 učitelů z celého kraje. Z jejich hodnocení vyplývá, že byli s obsahem spokojeni. „Účastnici oceňovali zejména praktičnost a využitelnost získaných poznatků. Z reakcí učitelů vyplývá, že nemají zájem o další a další teoretické poznatky, ale v pedagogické praxi jim naopak pomohou konkrétní náměty, techniky a materiály, které od nás dostali k dispozici,“ upřesňuje Klára Chaloupková, koordinátorka projektu. Ta doplňuje, že účastnici oceňovali také lektory – odborníky z oblastí psychologie a speciální pedagogiky.

„Do konce školního roku ještě plánujeme kurz „Ve školce se spolu domluvíme“, který napomáhá integrovat děti z cizojazyčného prostředí. Posledním seminářem bude kurz „Naučte děti učit se“ seznamující s metodou konceptuálního učení - Grunnlaget,“ upřesňuje Klára Chaloupková.

Podrobný popis kurzů najdete ZDE. Zájemci o plánované kurzy se mohou přihlásit u koordinátorky projektu, Kláry Chaloupkové - tel. 778 406 341, klara.chaloupkova@clovekvtisni.cz

 

Autor: