Skákání v pytlech i zdvihání těžké váhy. Letní hravé odpoledne pro děti i dospělé v Přerově

Publikováno: 1. 8. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Skákání v pytlech i zdvihání těžké váhy. Letní hravé odpoledne pro děti i dospělé v Přerově
© ČvT

O víkendu proběhla další komunitní akce organizovaná obyvateli Kojetínské a Husovy ulice, ta měla proběhnout v sobotu 30.7., ale kvůli nepříznivému počasí se přesunula na neděli. Povrch Kojetínské sice nestihl plně vyschnout, ale program i tak zůstal nezměněný a dorazilo přes 100 návštěvníků z Přerova. Cílem této i dalších podobných akcí je vytvořit ve vyloučené lokalitě prostor pro potkání se se sousedy, oživit neutěšené podmínky dvorů a užít si pěkný čas. Aktivní obyvatelé, kteří akci organizují, získávají skrze tyto akce nové zkušenosti a dovednosti, roste jejich sebevědomí a jak sami říkají, mají dobrý pocit z pomáhaní ostatním.

Akce odstartovala hrami pro děti - obyvatelé pro ně připravili skok v pytlích, přetahovanou, skákání panáka a slalom s míčem. Za absolvování všech disciplín čekaly na děti sladké i naučné odměny. Dalším bodem programu bylo pěvecké a taneční vystoupení uskupení Romani Voja, které funguje pod vedením paní Jany Polhošové. Celkem svůj talent předvedlo na 40 dětí a dospívajících v klasickém čardáši, hiphopu a dalších žánrech. Tímto jim děkujeme za ochotu zdarma obohatit program akce. 

Chlapi z místní posilovny si pro obyvatele připravili velmi zajímavou soutěž ve zdvihání těžké váhy, tzv. benchpress. Zúčastnilo se 10 mužů, kteří začali se zvedáním váhy 58 kg, postupně se přidávalo závaží a po několika kolech byl znám vítěz - uzvedl neuvěřitelných 160 kg. Všichni účastníci získali diplom a první 3 místa i hodnotné ceny pro motivaci k dalšímu zlepšování se v disciplíně. Posledním bodem programu byla soutěž v pojídání špaget, které uvařily místní ženy. Po makačce na benchpressu, přišlo občerstvení vhod, a tak se naplnila kapacita soutěže do posledního místa. Účastníci obdrželi diplomy a první 3 místa byla opět oceněna odměnami, tentokrát ve formě pomůcek na vaření.

Ihned po skončení hodnotila většina aktivních obyvatel akci jako povedenou, klidnou a zábavnou. Nyní je čeká ještě podrobná evaluace akce s připomínkami, co udělat příště lépe nebo jinak. Budou také pokračovat v již rozdělaných plánech, jako je například vybudování pískoviště na Husově nebo práce na svém dalším seberozvoji.


Autor: Mgr. Vojtěch Vodseďálek

Související články