Mateřské centrum Stromeček

Publikováno: 27. 4. 2010 Doba čtení: 2 minuty
Mateřské centrum Stromeček
©

V březnu jsme v Ústí nad Labem začali s přípravami na novou aktivitu - Mateřské centrum a předškolku pro děti od 3 do 6 let, která je podpořena v rámci OPVK. V první fázi jsme se soustředili na hledání vhodných a volných prostor, které jsme nakonec objevili v suterénu služebny Městské policie v Předlicích. V minulosti byl suterén využíván hlavně jako šatna pro pracovníky VPP, celkově nebyl zrovna v nejlepším stavu.

A tak začala usilovná fyzická práce téměř nás všech. Do výpomoci se zapojili nejen naši kolegové z ústecké pobočky, ale pomoc také přišla z řad starších kluků, kteří docházejí do nízkoprahového klubu Nový svět a také od našich kamarádů (tímto všem velice děkujeme). Všechny tři místnosti jsme oškrábali, vyštukovali, vybílili, vymalovali, uklidili, bylo také nutné položit nové lino a nakoupit nový nábytek a hračky, aby se u nás děti a maminky cítily příjemně.

Mateřinka se pro ně otevře 13. dubna 2010 a bude fungovat 3x týdně na 3 hodiny dopoledne, do programu budou zahrnuty poznávací výlety, kultura i sport. Jednou týdně na dvě hodiny se do centra zapojí maminky, kterým bude nabízen poradenský servis v otázkách výchovy a vzdělávaní předškolních dětí, a které se společně s dětmi budou moci účastnit výjezdových akcí. Vzdělávání pro maminky bude probíhat příjemnou formou s koordinátorkou podpory vzdělávání Bětkou Krbcovou. V době těchto seminářů, bude také zajištěno hlídání dětí kontaktní pracovnicí Eliškou Králíkovou.

Centrum stále není kompletní a zatím ještě nějaký den do otevření zbývá, a tak je stále co připravovat a vylepšovat. Nyní se chystáme navštívit potenciální návštěvníky našeho MC s nabídkou možných aktivit. Do budoucnosti si přejeme spokojené maminky a děti, které se u nás budou cítit bezpečně a po odchodu s centra budou připraveny na další etapu vzdělávání.

 

 

 

 

 

Autor: Eliška Králíková a Alžběta Krbcová, pracovnice Stromečku