Mezinárodní den dobrovolnictví Člověk v tísni oslaví novou iniciativou

Publikováno: 4. 12. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Mezinárodní den dobrovolnictví Člověk v tísni oslaví novou iniciativou
©

Praha, 5. prosinec 2015 – pátý prosinec patří již třicet let těm, kteří jsou ochotní věnovat svůj čas a energii prospěšným projektům bez nároku na odměnu. Je to den, kdy si mezinárodní komunita připomíná den dobrovolníků a nasazení jejich sil a energie na lokální, národní i mezinárodní úrovni. Je to také způsob, jak dobrovolníkům poděkovat za jejich práci.

Desítky dobrovolníků přispěly svou prací a úsilím k realizaci projektů a dalších aktivit společnosti Člověk v tísni, jak na tuzemských projektech, například doučováním, tak i pomocí při povodních nebo na zahraničních misích.

S dobrovolníky plánuje organizace spolupracovat i v budoucnu. V současné době se společnost Člověk v tísni například připravuje na zapojení do nově zahájené iniciativy Evropské unie – dobrovolnického programu EU Aid Volunteers. Jedná se o program poskytující evropským dobrovolníkům příležitost zapojit se do pomoci při humanitárních intervencích. V rozmezí trvání iniciativy od roku 2015 až do roku 2020 se do programu bude moci zapojit až čtyři tisíce evropských dobrovolníků a pomoci tak lidem v humanitárních krizích. Iniciativa si klade za cíl také podpořit schopnosti jednotlivců a komunit v zemích postižených přírodní katastrofou.

„V rámci programu EU Aid Volunteers, který jsme zahájili s našimi partnery z Aliance 2015, uvažujeme do budoucna o vysílání dobrovolníků do zemí jako Angola, Kambodža nebo Turecko, odkud podporujeme naše programy v Sýrii“, zmiňuje plány koordinátorka projektu Petra Weissová.

A jak si připomene Mezinárodní den dobrovolníků Martina Voháňková, bývalá dobrovolnice na misi společnosti Člověk v tísni v Jižním Sudánu? „Tento den oslavím prací a vděčností za to, že se skrze dobrovolnictví můžu nyní věnovat profesi, která mě baví a je smysluplná“, říká Martina, která působila jako dobrovolnice již na střední škole. Dnes je již programovou vedoucí v Iráckém Kurdistánu, kde se stará o vzdělávací projekt v oblastech, které byly osvobozeny od Islámského státu.

Martině, stejně jako všem dobrovolníkům patří za jejich práci a nasazení velké poděkování.

Kontakt:

Petra Weissová, koordinátorka projektu EU Aid Volunteers, petra.weissova@pinf.cz

Autor: