Mojžířský výsadek

Publikováno: 23. 2. 2012 Doba čtení: 1 minuta
©

Od srpna roku 2011 se ústecká pobočka rozrostla o další kontaktní místo. Na sídlišti v Mojžíři působí dva terénní sociální pracovníci a koordinátorka programu Podpora vzdělávání.

 

Doučování - Do programu Podpora vzdělávání je nyní zapojeno dvacet žáků ze ZŠ Hlavní. K prosinci loňského roku bylo poskytováno individuální doučování osmi dětem prostřednictvím osmi dobrovolníků v domácím prostředí dítěte a dvanácti dětem prostřednictvím skupinového doučování přímo v prostorách mojžířského kontaktního místa.

Terénní sociální práce - Služba terénní sociální práce byla prozatím poskytnuta více jak 70 klientům. Od listopadu se mohou noví zájemci o službu i stávající klienti zúčastnit tématických seminářů. Prvním tématem byla „Finanční gramotnost – Dluhy a půjčky“, o které obyvatelé sídliště projevili zájem a naplnili tak kapacitu konzultační místnosti. Dalším tématem bylo „Oddlužení – osobní bankrot“. A konečně v lednu a únoru 2012 jsme diskutovali nad novými tématy: „Sociální dávky 2012 a Hledej práci a byt na internetu“.

Den otevřených dveří na ZŠ Hlavní - V prosinci jsme se zúčastnili Dne otevřených dveří na ZŠ Hlavní, kde jsme prezentovali naše služby a zájemcům z řad rodičů i učitelů byl k dispozici krátký snímek Škola rovných příležitostí.

 

 

 

 

 

Autor: Jana Pekárková, Josef Kostelecký a Pavla Kubátová, terénní sociální pracovníci a koordinátorka programu Podpora vzdělávání