Naše koželužná dílna v Etiopii získala prestižní cenu

Publikováno: 25. 1. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Naše koželužná dílna v Etiopii získala prestižní cenu
© ČvT archiv

Pohár za podporu rozvoje kožedělných učňovských oborů převzali etiopští naši kolegové 13. ledna 2016. „Chtěl bych poděkovat především všem dárcům. Bez jejich pomoci bychom takového úspěchu nemohli dosáhnout,“ vzkázal manažer projektu Admasseged Alemayehu.

Místním malým podnikatelům pomáhají tyto projekty rozjet vlastní podnikání a jsou nadějí pro ty, kteří na trhu práce nemohou najít jiné uplatnění. Mezi nimi jsou také lidé s různým postižením. Kromě výroby běžné obuvi se dílna specializuje například na výrobu ortopedické obuvi pro děti a handicapované dospělé.

Příklad, který táhne

Naše dílna také pomáhá rozšiřovat příklad podnikatelských aktivity mezi ostatní. Daří se jí rozšiřovat nabídku kurzů hlavně v Addis Abebě a Awasse a zvyšovat kapacitu výroby a vybavovat místní dílny moderními stroji. Nedávno dodala nové stroje do dalších 12 podniků. Výroba je tak efektivnější a počet učňů schopných uplatnit se v oblasti výroby obuvi roste.

Podařilo se nám takén založit organizaci Leather Sectoral Association, která sdružuje malé a střední podniky z tohoto oboru a je oficiálně uznávána místní vládou.

#~gallery-1372~#

Autor: ČvT

Související články