Rodiny s dětmi prošly v Přerově na Den země naučnou stezku

Publikováno: 5. 5. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Rodiny s dětmi prošly v Přerově na Den země naučnou stezku
© Foto: ČvT

Pracovníci kanceláře v Přerově spolu s aktivními obyvateli ulic Husova a Kojetínská připravili v rámci oslav Dne Země zábavnou a naučnou stezku Proti proudu Bečvy pro rodiny s dětmi. Akcí obyvatelé navázali na předchozí úspěšnou událost Zažít město jinak.                                      

Stezka začínala u Mostu legií, kde účastníci obdrželi účastnický list, do kterého sbírali body na celkem pěti stanovištích rozložených do zhruba kilometrové trasy. Na každém stanovišti se děti dozvěděly něco o významu a ochraně vody a plnily zajímavé aktivity jako například filtraci vody pomocí půdy nebo koloběh vody na Zemi. Na konci stezky U majáku byl pro účastníky připraven oheň s možností si opéct špekáček. 

Akce by nemohla proběhnout bez zapojení aktivních obyvatel, kteří obsluhovali jednotlivá stanoviště a pomáhali s celou organizací včetně závěrečného táboráku. O to víc všechny mrzelo anonymní udání na městskou policii, která dorazila k Majáku ani ne 15 minut po začátku akce. Naštěstí jsme měli všechna potřebná povolení, a tak mohla akce v klidu dále pokračovat. I když byla naučná stezka součástí celopřerovských oslav Dne Země, z většinové společnosti se nikdo nezúčastnil. 

Autor: Mgr. Vojtěch Vodseďálek

Související články