Návštěva prezidenta Pavla potvrdila potřebnost mediálního vzdělávání

Publikováno: 13. 3. 2024 Doba čtení: 1 minuta
Návštěva prezidenta Pavla potvrdila potřebnost mediálního vzdělávání
© Foto: Karolína Cermanová

Prezident Petr Pavel zavítal do Kladna na debatu s občany. Mezi našimi klientkami nejdříve vládl pocit, že se s ním potkat nechtějí. Mnohé byly ovlivněny směsí polopravd a lží fake news.

Když jsme do našeho kladenského Klubu matek přišli s nápadem, že by se naše klientky mohly zúčastnit debaty s prezidentem Petrem Pavlem a zeptat se ho na to, co je zajímá, první reakce byly silně odmítavé. Prezidenta měly spojeného s válkou na Ukrajině a s tím, že by chtěl válku i u nás.

Nejdříve jsme tedy společně pohovořili o šíření fake news, kdo a proč je vytváří a co prezident ve skutečnosti řekl. Na konci setkání se několik žen rozhodlo, že by prezidenta osobně rády viděly.

Velká potřeba zvyšování mediální gramotnosti se nám potvrzuje i v jiných souvislostech. Jako organizace se snažíme působit na školách i v terénu – dezinformace se nyní stanou pravidelným tématem také našich programů Klubů matek.

A co nakonec při setkání Petra Pavla s Kladeňáky, které pořádal Deník, padlo za dotazy? Týkaly se soužití místních obyvatel, přístupu ke vzdělání i vzpomínek z dětství budoucího prezidenta… 

Přečtěte si celý článek Deníku o návštěvě prezidenta, ve kterém nejpalčivější problémy města popisuje také naše koordinátorka sociálních služeb Jana Odvárková.
Autor: ČvT

Související články