Naše dluhová helplinka putovala do všech schránek v Praze. Leták nabízí přehled pomoci při koronaviru

Publikováno: 2. 12. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Naše dluhová helplinka putovala do všech schránek v Praze. Leták nabízí přehled pomoci při koronaviru
© Magistrát

Déle než půl roku trvají omezení, která Česká republika zavedla v reakci na pandemii koronaviru. Mnoho lidí se v důsledku vládních opatření potýká s psychickými, zdravotními či finančními problémy. Kromě Člověka v tísni, který nabízí pomoc prostřednictvím své help linky, dluhových poraden či v rámci doučování dětí ze znevýhodněných rodin, svou pomoc dále poskytují organizace jako Bílý kruh bezpečí, linky pro seniory, rodiče, linky důvěry a další. Kontakty, na které se lze s žádostí o pomoc obrátit, nechal Magistrát hl. m. Prahy vytisknout na leták, který rozeslal do poštovních schránek všech Pražanů. 

Výzva pro příbuzné či sousedy

Na letáku je také výzva pro příbuzné či sousedy, kteří znají někoho, kdo potřebuje pomoc, ale sám se na linku neobrátil. „Kvůli vládním opatřením omezujícím ekonomiku a pohyb osob mají lidé nejrůznější problémy a potřebují profesionální pomoc. Leták, který jsme rozeslali do pražských domácností, obsahuje kontakty na poradny, které mohou využít například lidé, kteří prožívají v těchto dnech úzkost, obavy, ale i ti, kteří si neví rady s finančními problémy nebo mají starosti s neobvyklým chováním dětí,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib.

Co se týče naší organizace tak je třeba říci, že počet lidí volajících na naši help linku se v důsledku pandemie výrazně zvýšil, na začátku pandemie dokonce i desetinásobně. Mnoho osob se na nás obrací z důvodu obav ze ztráty zaměstnání či bydlení. Po celých Čechách mají lidé strach z toho, že své finanční problémy nedokáží vyřešit. Snažíme se proto lidem pomáhat, poskytovat jim všechny potřebné rady a předejít tak tomu, aby se jejich dluhy dále zvyšovaly. Proto i my zdůrazňujeme: máte-li vy nebo někdo z vašich blízkých jakékoliv problémy související se současnou krizí, neváhejte vyhledat pomoc. Ať už u nás nebo kdekoliv jinde.

Všechny kontakty a další detaily naleznete na www.prahadrzispolu.cz


Autor: Dagmar Růžičková

Související články