Nová kariérní poradkyně v Berouně se představuje!

Publikováno: 1. 4. 2022 Doba čtení: 3 minuty
Nová kariérní poradkyně v Berouně se představuje!
© Michaela Zítková

V projektu Synapse máme novou kariérní poradkyni Míšu, seznamte se 😊

Ahoj Míšo, mohla by ses nám prosím představit? Kdo jsi a odkud?

Jmenuju se Míša Zítková, jsem z Berouna a dělám v Člověku v tísni nyní tři týdny na pozici kariérního poradce.

A co dělá takový kariérní poradce?

Pracuji s mladými lidmi ve věku od 14 let, u kterých je důležité, aby dostudovali školu a získali vzdělání a tím i lepší uplatnění na trhu práce. Já jako kariérní poradce jsem jim nápomocná v tom, aby to zvládali co nejlépe. Můžeme jim například zprostředkovat doučování, zároveň jako podpůrný prostředek máme k dispozici program Retrostipendia, ta vyplácíme těm klientům, kteří splní podmínky. To je pro ně motivujícím faktorem.

Říkala jsi, že jsi u nás teprve tři týdny. Jak jsi se vlastně dostala na pozici kariérní poradkyně?

Směřovala jsem k podobné práci už nějakou dobu, k něčemu, co by mě bavilo a naplňovalo. Je pro mě důležité cítit, že práce má hlubší smysl. A to v Člověku v tísni dle mého má. Když jsem objevila, že se hledá nový člověk a navíc v Berouně, tak nebylo o čem... Zkusila jsem to a povedlo se.

Dokázala bys popsat, jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Zatím se hodně věnuju studiu, čerpám informace, scházím se s lidmi na podobných pozicích, co v tom už umí chodit. Ti mě učí jak práci s programem, tak i tipy, jak řešit konkrétní případy. Teď aktuálně se věnuju vyplácení stipendií, takže si domlouvám schůzky s klienty, pak řeším celý proces vyplácení stipendia – od přípravy a administrativy po schůzku s klientem a následné zadání do systému Arum.

Na co se ve své práci teď nejvíc těšíš?

Těším se, až začnu poznávat jednotlivé klienty, na společné akce... A těším se vlastně na všechno, co práce v Člověku v tísni přinese.

Je pro tebe v nové práci něco výzvou?

Výzva je pro mě, jestli třeba dokážu být pro svoji cílovou skupinu autentická. Člověk dopředu neví a přirozeně si asi nemůže sednout úplně s každým. Ale věřím, že kde je vůle, je i cesta.

Teď jsme se bavily pořád jen o práci – co děláš, když nepracuješ?

Ráda sportuju, hlavně zimní sporty, ráda jezdím na běžky. Mám dvě malé děti, tak je také vedu ke vztahu k přírodě a k horám, lyžujeme, snowboardujeme... Příroda, hory – to mě baví!

Chtěla bys ještě na závěr vzkázat něco svým fanouškům, čtenářům nebo budoucím klientům?

Buďte se mnou trpěliví! 😊

V rámci projektu Synapse pomáháme dětem a mládeži nad 14 let se zvládáním obtížných situací ve vztahu (nejen) ke škole. Našim cílem je prevence školní neúspěšnosti. Můžeme pomoci s výběrem vhodného studijního či učebního oboru, ale také s doučováním či přípravou na přijímací a závěrečné zkoušky. Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte naši kariérní poradkyni Míšu Zítkovou, a to buď telefonicky na čísle: 702 182 178, nebo e-mailem: michaela.zitkova@clovekvtisni.cz.


Autor: Michaela Zítková, kariérní poradkyně (Beroun)