Občasník - říjen 2018

Publikováno: 18. 10. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Občasník - říjen 2018
© ČvT

Po delší době Vám opět přibližujeme svoji práci a zkušenosti z terénu nad rámec průběžných článků na webu a facebookovém profilu. 

Nejdříve se dotkneme tématu spolupráce s rodinami a na to navazující velmi potřebné práce dobrovolníků v rodinách, kteří nám pomáhají s přípravou dětí do škol. Bez nich bychom se v rámci služby podpora vzdělávání již neobešli. 

Nejpalčivějším tématem, se kterým se setkáváme, jsou dluhy. Kromě přímé práce s jednotlivými klienty je naprosto nezbytné se tématem zabývat i obecněji. Proto realizujeme kurzy dluhového poradenství, vytvořili jsme mapu poraden nebo provozujeme help linku. Je toho ale mnohem více. 

Dluhy se navíc bohužel netýkají jen dospělých, ale stále se s nimi setkávají i nezletilé děti. To přibližuje i příběh Báry, která vstoupila do dospělého života s několika exekucemi.

Sle děje se toho u nás mnohem více. V létě jsme s dětmi byli na letním zážitkovém kurzu, na jaře se opět konal v Plzni festival dokumentárních filmů Jeden svět a úplně nově na něj navázal i Jeden svět v Sušici. V současné době promítáme až do 4.11. v Univerzitní kavárně Družba v Plzni každou neděli od 20 hodin jeden ze snímků z festivalu Jeden svět z uplynulých let. 

Ale dotýkáme se také aktuální debaty o užitečnosti neziskového sektoru, na kterou reagujeme tím, že na několika číslech ukazujeme naši práci na regionální pobočce v Plzni v roce 2017. 

K dispozici zde: Občasník - říjen 2018

Autor: Tereza Králová

Související články