Obzor: „Čekal jsem na smrt. Neměl jsem co jíst. V jedné místnosti nás žije pět.“

Publikováno: 26. 2. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Obzor: „Čekal jsem na smrt. Neměl jsem co jíst. V jedné místnosti nás žije pět.“
© Seznam Zprávy

Filip Horký, redaktor Seznam Zpráv, se vydal natočit reportáž s lidmi, kteří žijí pod hranicí chudoby.

Převzato ze serveru seznamzprávy.cz.

Téměř jeden milion lidí v této zemi žije pod hranicí chudoby. Mají problémy zaplatit nájem a přežít důstojně do další výplaty. Podívejte se na další díl Obzoru Filipa Horkého.

Přinášíme tři příběhy, které jsme hledali více než tři měsíce. Řada lidí o svých problémech nechce a nemůže mluvit. Bojí se tlaku okolí, posměchu i ztráty bydlení a práce.

„V jedné místnosti o velikosti 27 metrů čtverečních žijeme já, moje tři děti a přítel. Jsme rádi, že jsme. Dětí spí na rozkládací sedačce. S nejmenším synem a přítelem spíme na letišti. Za tento byt platíme něco přes deset tisíc měsíčně. Nedá se to už zvládat,“ začíná svůj příběh jedna z žen.

„Když jsem byl na tom zdravotně dobře, tak jsem si vzal normální půjčku. Takové má řada lidí. Po zdravotních problémech jsem musel odejít z práce a Prahy. Pořád jsem splácel dluhy. Zbylo mi patnáct set na měsíc, hrozně jsem zhubnul. Holt jsem blbej, tak nebudu jíst. Ležel jsem na posteli a čekal, až umřu,“ říká pan H. z Chomutova. Život mu prý tehdy zachránila jeho doktorka.

Celé video reportáže a další příběhy se dočtete ZDE.

Autor: Filip Horký, Seznamzprávy.cz

Související články