Ocenili jsme mladé lidi za občanskou aktivitu

Publikováno: 3. 6. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Ocenili jsme mladé lidi za občanskou aktivitu
©

V pražském kině Lucerna jsme slavnostně vyhlásili laureáty ceny Gratias Tibi za občanskou aktivitu nebo postoj mladých lidí pozitivně ovlivňující život ve společnosti. Odborná porota vybírala ze 140 nominovaných projektů z celé České republiky. Laureáti získali studijní pobyt v Norsku, který poskytlo Norské velvyslanectví v Praze, a budou se tak moci seznámit s aktivitami svých vrstevníků. Ceny vítězům předali významné osobnosti společenského a kulturního života.

Cenu Gratias Tibi jsme udělovali ve třech kategoriích:

1. VE VĚKU ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY: cenu získali členové žákovského parlamentu Základní školy TGM v Blatné za systém doučování mezi spolužáky s názvem Pomocná ruka.

2. VE VĚKU ŽÁKŮ STŘEDNÍ ŠKOLY: cenu obdrželi mladí lidé z Ústí nad Labem, Předlic, kteří upozorňovali na "nevidetelné" lavičky a přechody ve městě. Podívejte se na jejich spot v TV Předlice.

3. DO 30 LET: ocenění dostali mladí lidé, kteří začali s obnovou chátrajícího kostela sv. Jana Křtitele ve Vroutku. Vlastními silami opravují a uklízejí, shánějí dotace na opravu a založili i sbírku. Kostel se stává středobodem života obce, začaly se v něm pořádat různé oslavy a setkání.

 

Věřím mladým lidem a vím, že se pro společnost snaží něco dělat,“ řekla jedna z předávajících – Marta Janasová, sestra Jana Zajíce. Ocenění si mladí lidé převzali z rukou Jiřího Stránského, Jiřiny Šiklové, Dany Němcové, Šimona Pánka nebo předobrazu Rychlých Šípů Jindřicha Hojera.

Podívejte se do naší fotogalerie, jak slavnostní večer probíhal. Všech 140 nominovaných projektů z celé České republiky naleznete na www.gratiastibi.cz.

Děkujeme všem partnerům ceny Gratias Tibi za spolupráci:Centrum občanského vzdělávání, EDUin, Fond Otkara Motejla, Nadace Via a Velvyslanectví Norského království v Praze.

Autor: Bohumila Beranová