Odměna za píli? Komixová knížka...

Publikováno: 21. 7. 2015 Doba čtení: 2 minuty
Odměna za píli? Komixová knížka...
©

Konec školního roku je potřeba oslavit, to si jistě každý z nás velmi dobře pamatuje ze svých školou povinných let. Známky na vysvědčení jsou rozhodně důležité, ale určitě se shodneme, že i pokud se vysvědčení nevydaří dle představ vlastních nebo rodičových, konec školního roku se oslavit musí. Ať už jako tečka za zdárně přežitým ročníkem nebo jako startovní čára k odpočinku a novému, lepšímu začátku.

Chodili jste na zmrzlinové poháry s babičkou? Nebo s tátou „výjimečně“ do Mekáče? Nebo jste si mohli vybrat nové lego, či encyklopedii?

Pro „naše“ děti, tedy děti, které se s námi doučují, jsme připravili malou oslavičku na hřišti Aréna na pražském Smíchově. Pozvali jsme samozřejmě i jejich rodiče, případně kamarády a sourozence a sešli jsme se nad sklenkou vychlazené citronády. Děti se nám brzy rozprchly na připravená stanoviště sbírat body ve vědomostních a dovednostních soutěžích, které jsme připravili a my jsme tak získali čas si popovídat s přítomnými matkami, babičkami a tetami.

Přirozeně jsme se bavili o hodnocení dosavadní spolupráce, o tom, co se dětem ve škole povedlo, případně co se nepovedlo a proč. Zajímá nás, jak je rodič spokojený se „svým“ dobrovolníkem, který chodí do rodiny doučovat jeho dítě a jak se sám do doučování zapojuje. Zabrousili jsme i k tématu vztahu rodičů k dalším institucím – ke škole, družině, úřadům. Někteří se rozpovídali i o vlivu domácího prostředí na školní výsledky svého dítěte a prodiskutovali s ostatními možnosti, co lze doma zlepšit. S rodiči doučovaných dětí jsou naši koordinátoři v pravidelném kontaktu, ale možnost sejít se ve skupině se naskytne jenom párkrát do roka a vždy naši spolupráci a vzájemnou důvěru posune o kus dál.

S organizací oslavy nám pomáhali i někteří z našich skvělých dobrovolníků, za což jim patří velký dík.

#~gallery-1327~#

Na závěr vydařeného odpoledne jsme vyhodnotili dětskou soutěž a nechali jsme děti, které se s námi celý školní rok poctivě učily, aby si vybraly jedno z krásných komixových zpracování klasických příběhů světové literatury. Tyto knihy jsme mohli zakoupit z prostředků získaných prodejem certifikátu „První knížka“, možná jste tedy na naší oslavě alespoň symbolicky byli s námi, pokud jste si náš certifikát zakoupili.

Doufáme, že se Vám naše oslava líbila tolik, jako nám a našim dětem!

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

    

 

 

Autor: Adriana Černá, Člověk v tísni, Praha