Ohlédnutí za létem…

Publikováno: 4. 10. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Děti v lanovém centru o letních prázdninách.
© Alžběta Pospíšilová

Ano, je to opravdu tak, už tu máme opravdový podzim se vším, co k němu patří. Listí zlátne, opadává, přibývá zimy a ubývá dne. Ale ještě to není tak dávno, kdy bylo léto a děti měly prázdniny a proto se pojďme podívat, co všechno letošní prázdniny nabídly našim dětem z doučování díky dobrovolníkům, kteří se jim věnují po celý rok a pomáhají jim s přípravou do školy.

V červenci a v srpnu, kdy škola není, si mohli dobrovolníci pro děti nachystat jiná překvapení, než je procvičování násobilky, vyjmenovaných slov nebo slovíček z angličtiny. Děti se tak mohly bohatě vyráchat v bazénovém centru KV Arena – Karlovy Vary, vyrazit na několik exkurzí. Například na rozhlednu Pajndl, kdy byla cesta vzhůru plná poschovávaných úkolů, jejichž splnění vedlo k nalezení pokladu, nebo exkurze v porcelánové školičce v nedaleké porcelánce Thun Nová Role, odkud děti odjížděly s vlastnoručně ozdobeným hrnečkem. Dále také návštěva Minizoo Karlovy Vary a různých výstav v muzeích v Sokolově nebo v Ostrově. Jistě také nezapomenou na návštěvu promítání nového filmu Já, padouch 3 a nezapomenou jak se bály na několika atrakcích v Lanovém centru Plešivec, které je rovněž plné sportovních aktivit.

Tímto bych ráda poděkovala dobrovolníkům, kteří nám pomáhají zprostředkovat službu Podpora vzdělávání v rodinách a kteří neváhali ve svém volném čase plném slunce a pohody vymyslet tak bohatý program pro děti zapojené do této služby.

Nezapomeňte, že doučovat a provázet děti v průběhu školního roku může každý z vás a každý z vás nám může pomoct zpestřit dětem i čas, kdy ve školách je volno a program pro ně je na rodičích a případně i na nás. Nyní jsou snad všichni po létě odpočati a s novými silami se mohou vrhnout na každodenní povinnosti, které školní rok přináší a vyhlížet příští, už teď se blížící, prázdniny. Nyní mohou snít a plánovat, co všechno by se dalo podniknout. Také se občas mohou ohlédnout za létem, které právě minulo a bylo opravdu povedené.

Tyto aktivity byly hrazeny z prostředků projektu K.O.Z.A (Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace).

Program podpora vzdělávání a volnočasových aktivit je realizován z projektu K.O.Z.A. v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.
Autor: Alžběta Pospíšilová, Koordinátorka vzdělávacích služeb

Související články