Online kurz Klimatická změna získal ocenění E.ON Energy Globe

Publikováno: 25. 10. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Online kurz Klimatická změna získal ocenění E.ON Energy Globe
© varianty

V sobotu 24. října byl na ČT 1 slavnostně vyhlášen další ročník ekologických cen E.On Energy Globe. V kategorii vzdělávání získal hlavní cenu online kurz Klimatická změna vzdělávacího programu Varianty organizace Člověk v tísni. 

Online kurz Klimatická změna je primárně určený pedagogům a dalším vzdělavatelům, ale studovat jej může kdokoli z široké veřejnosti, kdo se chce o změně klimatu dozvědět víc. Většina kapitol kurzu se věnuje tomu, proč klimatická změna probíhá, jak se projevuje, jak dopadá na lidskou společnost i přírodu, co s ní můžeme dělat na místní i globální úrovni a proč bychom se o ni měli zajímat.

„Máme velkou radost! Je skvělé, kolik lidí nám v soutěži vyjádřilo podporu a poslalo svůj hlas. Pro nás je to velká příležitost, jak dát o kurzu vědět všem, kdo se o změnu klimatu zajímají a chtěli by se o ní dozvědět víc z věrohodných a ověřených zdrojů. I když máme z ocenění velkou radost, nebereme to jako soutěž, kde je někdo vítěz a jiný poražený. Naopak bychom rádi navázali s ostatními účastníky soutěže spolupráci, ať už v rámci samotného online kurzu, nebo klimatického vzdělávání jako takového," říká Veronika Ambrozyová, která společně se Šimonem Pánkem ocenění převzala.

Klimatická změna, péče o krajinu a dostatek vody jsou témata, kterým se bude Člověk v tísni v rámci vzdělávacích a dalších projektů věnovat i do budoucna.

Na koncepci kurzu se podílela společnost Educasoft Solutions

Autor: Varianty

Související články