Piknik v Sítenském údolí se vydařil!

Publikováno: 10. 6. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Piknik v Sítenském údolí se vydařil!
© Foto: Dominika Ciprová

Seděla jsem v kanceláři a vyřizovala maily, když jsem zaslechla, jak u nás na pracovišti někdo mluví anglicky. To není moc zvykem, neboť při sociální práci s klienty, jako jsou ti naši, angličtinu příliš nevyužijete. Zvědavost mi nedala, a tak jsem se po nějaké době odhodlala nahlédnout do místnosti, odkud se angličtina linula. V kuchyni pak vidím kolegyni z nízkoprahového klubu, jak mluví se zajímavým mladým mužem. Byl to Shahe. „Ještě potřebuji nějakou marmeládu a plech na pečení.“ vysvětloval v anglickém jazyce kolegyni. Řešili spolu recept na tradiční rodinný koláč.

Shahe je dobrovolník z Labyrintu Kladno, původem z Arménie. Umí několik slov česky, ale v angličtině je to přeci jen o něco jednodušší. S dětmi v našich službách komunikuje, jakkoliv to jde. Ani jim neuškodí si angličtinu procvičit.

Odpoledne se tedy tento úžasný dobrovolník pustil s dětmi do pečení a druhý den jsme mohli vyrazit na piknik v Sítenském údolí. Piknik probíhal ve spolupráci s ICM Kladno (Informační centrum pro mládež).

Naše děti byly nadšené. Mohly se zúčastnit sportovních aktivit, jako je fotbal, badminton, nebo honěná, mohly ochutnat různé druhy ovoce, vyrobit si připínací placky s vlastním motivem a zcela nečekaně si také mohly promluvit s primátorem Statutárního města Kladna, Ing. Danem Jiránkem a jeho náměstkem, Tomášem Kutilem, kteří se na náš piknik přišli podívat. Pan Kutil dokonce půjčil dětem své kolo a ty menší, které ještě na kole neumí, na něm povozil tím, že kolo vedl. A právě o toto kolo byl zájem největší a děti na něj stály frontu.

Přidalo se k nám několik kolemjdoucích a celková atmosféra byla velmi příjemná. Děti ani moc neremcaly, že musí jít zpět domů asi dva kilometry pěšky.

Autor: Tereza Bělohradská, Koordinátorka sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Související články