Pobočka Praha za časů koronaviru: kompletní informace o současném fungování
© Foto: archiv

Vážení klienti, vážení přátelé a podporovatelé pražské pobočky,

současná situace s epidemií COVID-19 nás bohužel nutí omezit naše služby. Mrzí nás to, ale v této situaci je nejdůležitější zdraví nás všech, a musíme tedy udělat maximum pro to, aby se nákaza nerozšiřovala mezi více lidí. Proto jsme od 16. 3. 2020 až do odvolání najeli na bezkontaktní režim – veškeré služby budou poskytovány pouze telefonicky nebo prostřednictvím emailu. 

Na následujících stránkách si můžete přečíst detailnější informace ohledně současného fungování služby, kterou u nás využíváte, nebo jste měli v plánu začít využívat

- Terénní programy Praha,

- Odborné sociální poradenství,

- Podpora vzdělávání – doučování,

- Kariérní poradenství,

- Mentoring,

- Předškolní klub,

- Kulturně komunitní centrum Lidická


Máte-li obecné dotazy ke koronaviru, můžete volat na tyto telefonní linky. 
Hledáte-li důležité informace, jak snížit riziko nákazy a jak nejlépe chránit sebe i své blízké (zejména osoby nad 60 let nebo se sníženou imunitou) najdete je na těchto stránkách1. Terénní programy Praha a Odborné sociální poradenství

Obě služby budou poskytovány bezkontaktně, tedy pouze telefonicky či prostřednictvím e-mailu.

V případě zájmu o poskytnutí jednorázového poradenství, kontaktujte prosím,

Pondělí (9:30 - 17:00)

Terénní programy (bydlení, dávky, rodinné, pracovní právo):

Petr Bartoň na tel. 770 182 431, na e-mailu: petr.barton@clovekvtisni.cz

Odborné sociální poradenství (dluhy, dávky)

Martina Langrová na tel. 724689798, na e-mailu: martina.langrova@clovekvtisni.cz

Jarmila Schreiberová na tel. 770 120 532, na e-mailu: Jarmila.schreiberova@clovekvtisni.cz


Středa (9:30 - 17:00)

Terénní programy (bydlení, dávky, rodinné, pracovní právo):

Hedvika Schormová na tel. 775443618, na e-mailu: hedvika.schormova@clovekvtisni.cz

Odborné sociální poradenství (dluhy, dávky):

Petra Švédová na tel. 778 409 861, na e-mailu: petra.svedova@clovekvtisni.cz

Kristýna Fendrychová na tel. 778 473 396, na e-mailu: kristyna.fendrychova@clovekvtisni.cz

V ostatní dny se obracejte na kohokoli z pracovníků uvedených na kontaktech zde (terénní pracovníci a odborní poradci): https://www.clovekvtisni.cz/kontakty/socialni-prace-v-cr-37/pobocky-83/praha-93

V případě, že jste již naším klientem, obraťte se prosím pro další informace na pracovníka, s nímž již spolupracujete.


2. Podpora vzdělávání – doučování (individuální, skupinové)

Od 16. 3. 2020 se ruší veškeré osobní setkávání s klienty. Dobrovolníci nechodí do rodin a doučování neprobíhá. Všechny domluvené schůzky, konzultace a náslechy se odkládají na dobu neurčitou.

Klientské rodiny, které s námi již spoluprací, mají stále možnost využívat pomoci svého koordinátora a (pokud je to možné) i dobrovolníka. Chápeme, že situace je složitá, děti dostávají ve škole mnoho úkolů, se kterými si nemusejí vědět rady, jsou zavřené knihovny, ve kterých se některé učily, v době karantény nemusí být domácí prostředí příznivé na soustředění se atd. Také jsme si vědomi možných komplikací způsobených současným online způsobem výuky, a to zejména u rodin, které nemají žádné nebo málo kvalitní připojení k internetu.

Pokud zažíváte potíže v souvislosti s uzavřenými školami, kontaktujte svého koordinátora a domluvte se s ním/ní na tom, jak vám vaši situaci usnadnit. Ve hře je možnost doučování přes telefon/internet, tisk materiálů ze školy na naší pobočce, posílání úloh na mail dobrovolníkům a podobně. Mějte prosím na paměti, že škola vašim dětem zcela jistě nějaké úlohy dává, a pokud je po skončení karantény nedonesou do školy alespoň nějak vypracované, hrozí jim výrazný propad v prospěchu. Nebojte se ozvat svému koordinátorovi a situaci s ním/ní řešit.

Kontakty na své koordinátory Podpory vzdělávání najdete na stránce: https://www.clovekvtisni.cz/kontakty/socialni-prace-v-cr-37/pobocky-83/praha-93

Kontaktovat můžete i koordinátorku Podpory vzdělávání Michaelu Kučerovou na čísle 778 409 243

Na internetu existuje množství zajímavých studijních materiálů, které mohou pomoci při studiu. Jejich výčet je uveden na konci článku.


3. Kariérní poradenství

Veškeré osobní pohovory se s platností od 16. 3. 2020 až do odvolání ruší. Stejně tak se nemohou konat žádné workshopy na školách. Vyplácení retrostipendií je pozastaveno.

V případě kariérního poradenství platí to samé jako u ostatních služeb – osobní kontakt je přerušen, veškerá komunikace se přesouvá na telefon nebo internet. Pokud jste tímto jakkoli dotčeni, kontaktujte svého koordinátora a domluvte se s ním/ní na dalším postupu.

Kontakt na koordinátora kariérního poradenství, retrostipendií a workshopů: Jan Jelínek 734 428 482


4. Mentoring

Veškeré osobní schůzky a naplánované aktivity se s platností od 16. 3. 2020 až do odvolání ruší. Mentoři se svým svěřencem samozřejmě můžou udržovat kontakt prostřednictvím telefonu nebo online platforem. Mějte na paměti, že období, kdy jsou omezené kontakty mimo rodinu, jsou zavřené školy, sportoviště, kulturní instituce a podobně, může být pro všechny obtížným a psychicky náročným. Zajímejte se o sebe, ptejte se a udržujte kontakt.

Kontakt na koordinátorky mentoringu: Kateřina Nováková 777 367 895, Eliška Janoušková 778 442 537


5. Předškolní kluby a Kulturně komunitní centrum Lidická

Předškolní kluby na Praze 5 a Praze 7 jsou od 17. 3. 2020 uzavřeny až do odvolání. To samé platí pro Kulturně komunitní centrum Lidická. V případě dotazů kontaktujte pracovníky klubů a KKC.

Předškolní klub Praha 5Věra Cvoreňová 604 747 039

Předškolní klub Praha 7Zdena Janovská 778 442 530

Kulturně komunitní centrum Lidická Mária Jakubovie 775 871 542


Inspirace pro internetové zdroje nabízející online výuku, školní učebnice, procvičování apod.


Autor: Kateřina Fuksová

Související články