Podpořte děti z Plzeňského kraje!

Publikováno: 8. 9. 2015 Doba čtení: 3 minuty
Podpořte děti z Plzeňského kraje!
©

Mají mít všechny děti stejnou šanci na vzdělání? Má smysl nabízet pomoc rodičům dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí? Chtěli byste nám pomoci v naší práci v rámci programu podpory vzdělávání? V současné době probíhá sbírka Lepší škola pro všechny, která cílí i na tuto oblast naší práce - díky loňskému výdělku jsme mohli udržet část našich aktivit v Plzeňském kraji i v letošním roce!

Komu může Váš příspěvek pomoci?

Váš dar může pomoci například devítiletému chlapci z Domažlicka. S tím pracovala naše kolegyně již v předchozích letech – pravidelně docházela do rodiny a každý týden se s ním doučovala. Podporu našich služeb využívala také chlapcova matka, kolegyně byla v kontaktu i s třídní učitelkou. Doučování bylo na jaře letošního roku přerušeno z kapacitních důvodů – pro chlapce se nenašel v regionu vhodný dobrovolník.
V srpnu nás ale zkontaktovala chlapcova babička s tím, že je dítě v její péči. Matka totiž začala užívat drogy a alkohol, situace v rodině se vyhrotila a hoch tak skončil v péči babičky, která se o něj dnes stará. Babičce bude letos 70 let, rodina je v obtížné finanční situaci. Aktuálně chlapce podporujeme formou doučování, dojednáno je ale i zakoupení některých potřebných pomůcek do školy, na které rodina nemá peníze v plné výši. Podporu nabízíme také při trávení volného času dítěte. Kolegyně do rodiny dochází jednou týdně.

Váš dar může směřovat právě k podpoře tohoto chlapce – například na nákup školních pomůcek

 

V rámci naší činnosti provozujeme mimo jiné školní kluby. V těch se děti společně s pracovníky a dobrovolníky organizace se připravují do školy - píšou úkoly a učí se probíranou látku. Vedle toho si v klubech mohou zahrát nejrůznější hry, nebo se společně vypravit na výlet. Provoz klubů je součástí programu podpory vzdělávání. Jeho cílem je především zlepšit školní prospěch dětí z rodin, kde rodiče z nejrůznějších důvodů nedokážou se školní přípravou dostatečně pomoci. Doučování dětí však zajišťujeme především individuální formou a to přímo v jejich domácnostech. Naší snahou je snížit rozdílné šance dětí na jejich budoucí uplatnění, které jsou způsobeny sociální situací jejich rodin.

 

Vede naše podpora ke zlepšení školních výsledků?

Aktuálně máme za sebou reparáty a máme například radost z jedné mladé slečny z Domažlicka. Ta žije jen s matkou, která ji neuměla pomoci se školní látkou. Kolegyně s ní spolupracují už třetím rokem, pomáhaly jí s látkou již na základní škole. Slečna se hodně snaží, je pilná a dostala se na střední školu, kde ale měla nově němčinu. S podporou našeho programu zvládla všechny předměty, jen z němčiny propadla. Během prázdnin se intezivně učila, docházela na doučování za kolegyní. Na konci prázdnin reparát udělala a minulý týden nastoupila do druhého ročníku. Ráda kreslení a ráda se účastní volnočasových aktivit, které v rámci programu zajišťujeme.

Váš dar může směřovat právě k podpoře této dívky – například na zajištění volnočasových aktivit (článek o jednom z našich výletů i se zdůvodněním, proč je třeba podobné aktivity zajistit, najdete ZDE)

 

Jak nás můžete podpořit?

1/ Finančně je možné nás podpořit v rámci sbírky Lepší škola pro všechny – www.lepsiskolaprovsechny.cz
Pokud peníze na sbírku pošlete do konce září, Váš dar bude díky sponzorům zdvojnásoben!

2/ V rámci našeho programu se snažíme zapojovat do práce s dětmi dobrovolníky. Máte dvě hodiny týdně čas a chuť pomáhat dětem? – více informací o možnosti dobrovolnictví najdete ZDE

3/ Budeme rádi i za šíření informací o naší sbírce (tohoto článku, našich informací na Facebooku) mezi Vaše přátele.

 

Děkujeme za podporu!

Autor: ,