Podporujeme kakaový průmysl na Filipínách

Publikováno: 16. 10. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Podporujeme kakaový průmysl na Filipínách
© Foto: Člověk v tísni

Podpora kakaového průmyslu je jednou z hlavních činností Člověka v tísni (ČvT) ve východním Samaru. Jedná se o součást strategie, která má pomoci obnovit živobytí lidí zasažených tajfunem Jolanda (Hajan) a zajistit udržitelné příjmy místním zemědělcům.

Snažíme se přivádět více zemědělců k pěstování kakaa – nedávno jsme zaškolili další skupinu pěstitelů. Dvoudenního tréninku, který pořádala firma Seed Core Enterprises, se zúčastnilo 40 farmářů. Učili se zejména o důležitých zásadách při pěstování kakaa, jako například sázení semen do země nebo udržování správné vzdálenosti mezi rostlinami.

V další části tréninku se farmáři dozvěděli, jak odstraňovat zakřivené kořeny, zajistit rostlinám dostatek stínu, vyrovnávat půdu při pěstování na svazích, prořezávat a roubovat kakaové stromy. Všichni si nově nabyté dovednosti vyzkoušeli i praxi v lesní školce.

Účastníci byli s tréninkem spokojeni zejména díky praktické výuce, kde měli možnost si všechny teoretické znalosti sami vyzkoušet. Od ČvT nyní dostanou kakaové sazenice, které si mohou zasadit na svých pozemcích.

Autor: Člověk v tísni