Podporuji druhé v tom, aby je práce naplňovala a díky tomu chtěli pomáhat

Publikováno: 19. 3. 2018 Doba čtení: 3 minuty
Podporuji druhé v tom, aby je práce naplňovala a díky tomu chtěli pomáhat
© Foto: Aneta Kozáková

Jana u nás pracuje již několik let, nasbírala zkušenosti z řady aktivit. Nyní je využívá při podpoře svého týmu jako koordinátorka. K tomu je mámou na plný úvazek, odbornicí na dobrou kávu a fanynkou metalu. 

Na úvod se prosím čtenářům představ (kdo jsi, odkud pocházíš…?).

Jmenuji se Jana a jsem rodilá Kladeňačka. Vystudovala jsem sociální práci a díky předchozí praxi v oboru jsem se dostala k práci na kladenské pobočce Člověka v tísni. Protože jsem i máma dvou malých raubířů, pracuji zatím na zkrácený úvazek.

Jaká je tvá pracovní pozice pro Člověka v tísni a jak dlouho se jí věnuješ?

V organizaci Člověk v tísni jsem zaměstnána již od roku 2006, ale spolupracovala jsem s nimi již několik let předtím jako dobrovolnice a stážistka. Měla jsem možnost vyzkoušet si celou řadu činností a aktivit. Doučovala jsem, působila jsem v nízkoprahovém klubu, pracovala jsem jako administrátorka projektů a pomáhala jsem se zaváděním volnočasových aktivit na kladenské pobočce. Od roku 2008 jsem pak dělala koordinátorku vzdělávacích služeb a z této pozice jsem také odcházela na mateřskou dovolenou. Po návratu do zaměstnání v loňském roce jsem chvíli pracovala jako administrátorka a od října jsem se opět vrátila na svoji původní pozici koordinátorky.

Jako koordinátorka vzdělávacích služeb mám na starosti menší tým skvělých lidí, kteří pracují v předškolním klubu a v programu Podpory vzdělávání, což je vlastně doučování v rodinách a na školách.

Práce koordinátorky lokální vzdělávací platformy pak spočívá v organizaci společných setkávání odborníků z oblasti vzdělávání a sociálních služeb.

Můžeš prosím popsat svůj běžný pracovní den?

Každý můj pracovní den je jiný a to mě právě baví. Po běžném ranním maratonu s přípravou snídaně, svačiny a odvedením syna do školy začínám pracovat kolem 8. hodiny. Vyřídím e-maily a resty z předchozího dne. Poté vedu porady svěřených služeb, případně řeším projektovou administrativu a pracovní úkoly s ní související. Jednou týdně vedu skupinové doučování na jedné z kladenských základních škol, takže se na to musím připravovat. Organizuji lokální vzdělávací platformy, což obnáší zvolení vhodného tématu a lektorů, zajištění prostor a sezvání vybraných účastníků. Jednotlivé akce poté také moderuji a zaštiťuji administrativně. Velkou část mé pracovní náplně tvoří péče o pracovníky v našem vzdělávacím týmu tak, aby se jim u nás líbilo, práce je naplňovala a díky tomu mohli a chtěli pomáhat druhým.

To zní skvěle. Co Tě na Tvé práci baví nejvíc?

Práce na mojí pozici je velmi různorodá a pokaždé jiná. Navíc věřím, že naše vzdělávací aktivity (a samozřejmě nejen ty) mají smysl a mohou někomu pomoci.

Co děláš, když neděláš?

Vzhledem k tomu, že mám malé děti, tak se snažím většinu času trávit se svou rodinou. Rádi vyrážíme na společné výlety za poznáním. Mám ráda dobrou kávu, severské detektivky, operu a symfonický metal. A nejlíp si odpočinu, když můžu něco vyrábět rukama – ráda šiji, plstím z ovčí vlny či maluji na hedvábí.

Nyní máš možnost vzkázat všem čtenářům/klientům/fanouškům cokoli – co to bude?

Pokud hledáte práci či smysluplné aktivity pro volný čas, přidejte se k nám. Nabízíme možnosti stáží pro studenty sociální práce a pedagogiky, dobrovolnické činnosti, které mohou někomu pomoci, a průběžně doplňujeme také náš pracovní tým. Navíc je u nás možné pracovat i na zkrácené pracovní úvazky. Práce je ve skvělém kolektivu a rozhodně má smysl :).

Autor: Jana Sechovcová , Koordinátorka vzdělávacích služeb, Koordinátorka lokální vzdělávací platformy

Související články