Pojeďte s námi na Letní školu pro pedagogy 2024

Publikováno: 12. 4. 2024 Doba čtení: 2 minuty
Pojeďte s námi na Letní školu pro pedagogy 2024
© Foto: ČVT Varianty

Člověk v tísni pořádá každoroční letní školu pro pedagogy a pedagožky, kteří se zajímají o témata, kterým se věnujeme v našich humanitárních, lidskoprávních, sociálních i vzdělávacích aktivitách. Letošní ročník letní školy se bude věnovat tématu nerovností ve společnosti a možnostem jejich snižování.

Jste pedagog/pedagožka základní nebo střední školy a rádi byste strávili část léta setkáním s inspirativními lektory a kolegy z ostatních škol?

Jsou Vám blízká témata, kterým se ve své práci věnuje Člověk v tísni?

Máte s našimi vzdělávacími materiály a kurzy zkušenost a rádi byste ji pro příští školní rok prohloubili a rozšířili o nová témata a materiály?

Pojeďte s námi na každoroční Letní školu pro pedagogy základních a středních škol. Ta letošní se bude konat od 19. do 21. srpna 2024 v krásném prostředí Ekocentra Loutí u Slapské přehrady. Opět to bude společný čas, pobyt, jehož cílem je především načerpat novou energii a inspiraci do dalšího školního roku. Zastřešující téma letošní letní školy zní "Výtah k příležitostem aneb jak vnímat nerovnosti".

Témata, kterým se budeme v interaktivních programech a lekcích věnovat, jsou:

  • společné vzdělávání
  • globální vzdělávání
  • filozofie pro děti
  • migrace
  • identita
  • rozmanitost

Součástí programu bude i blok vedený kolegyněmi z Člověka v tísni Adélou Pospíchalovou a Kristýnou Bojić, které povedou workshop, zaměřený na oblast menstruační chudoby a reprodukčního zdraví - představíme vám tím téma, kterému se v nejbližší době budeme v Člověku v tísni podrobněji zabývat na více úrovních včetně té vzdělávací.

Lektorky a lektoři letní školy:

Veronika Endrštová, Alexandra Petrů, Petra Skalická, Jakub Andrle, Veronika Kartáková, Kristýna Brožová

Účastnický poplatek je 2000 Kč.

JAK SE PŘIHLÁSIT

Podrobnější informace a přihlašovací formulář najdete zde.

Přihlašovat se na Letní školu pro pedagogy 2024 můžete do 9.8.2024

Kontaktní osoba:

Milan Caha, milan.caha@clovekvtisni.cz, tel: 776839333


Autor: Václav Zeman

Související články