Pomozte s námi dětem v Česku. Do 19. října zdvojnásobíme Vaše dary

Publikováno: 19. 9. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Pomozte s námi dětem v Česku. Do 19. října zdvojnásobíme Vaše dary
© shutterstock

V Česku je bohužel spousta dětí, které to nemají v životě jednoduché. Místo toho, aby si užívaly bezstarostné dětství a rády se učily, často musí čelit překážkám, které samy nedokážou překonat. 

My těmto dětem pomáháme udržet se na škole. Doučujeme je, aby zvládaly studium a úspěšně v něm pokračovaly. Věnují se jim naši kariérní poradci, kteří děti motivují, aby pokračovaly ve studiu a měly v budoucnu šanci získat dobrou práci. K tomu slouží například takzvaná retrostipendia, která pomáhají mladým lidem ze sociálně vyloučených lokalit dostudovat střední školu. Děláme toho ale ještě mnohem více.

Pomáháme žákům i učitelům více než 3 600 škol. Učíme učitele pracovat s nadanými i hendikepovanými dětmi. Chceme, aby si žáci nejen něco zapamatovali, ale hlavně rozvíjeli svoje schopnosti a chápali svět v souvislostech. Přibližujeme studentům moderní historii. Inspirujeme studenty k řešení místních problémů. Učíme mladé lidi respektu, otevřenosti a odpovědnosti. Naše vzdělávací programy vytváří pracovníci Člověka v tísni ze tří oddělení: Jeden svět na školách, Varianty a Programy sociální integrace. Přečtěte si, co všechno pro lepší školy v Česku děláme.

Věříme, že vzdělané a připravené děti změní Česko k lepšímu. Stačí, aby dostaly šanci ukázat, co v nich je. Vy jim tu šanci teď můžete dát.

Právě jsme odstartovali sbírku Lepší škola pro všechny, která pomůže dětem v Česku dostat šanci na lepší budoucnost.

Přispějte na Lepší školu pro všechny přímo na účet číslo 25511552/0300 nebo využijte NÁŠ FORMULÁŘ (možno platit i kartou).

Každý váš dar zaslaný do pátku 19. 10. 2018 naši partneři zdvojnásobí. Když pošlete např. 500 Kč, oni přidají dalších 500 Kč.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Lepší škola pro všechny

Související články